Izvor: 025info.rs, 20.Avg.2015, 11:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četrnaestogodišnjak iz Karavukova prvak sveta u sportskom ribolovu

Valentin Kostić iz Karavukova postao je pojedinačni kadetski prvak sveta na Svetskom prvenstvu u sportskom ribolovu za mlađe kategorije koje je održano u Smederevu. Kostić je osvojio prvo mesto u konkurenciji 50 ribolovaca do 14 godina (U14), ostavivši iza sebe predstavnike Portugalije i Francuske kojima je pripala srebrna, odnosno bronzana medalja. Kostić je prvog dana imao 5.790 poena, što je pojedinačno najbolji rezultat tokom oba dana takmičenja, dok je drugog dana osvojio 2.746 poena. Karavukovčanin je takmičenje završio sa ukupno 8.536 poena, dok je drugoplasirani Portugalac Pereira imao 6.590 poena. "Na početku je bilo treme, ali su nam treneri rekli da ne treba da se plašimo nikoga, već da drugi treba da se plaše nas. To mi je pomoglo da se opustim. Bilo je još dosta dobrih takmičara, oštra konkurencija, ali na kraju mi niko nije bio ni blizu po rezultatu. Verovao sam da ću biti prvi...
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na 025info.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta 025info.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta 025info.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.