Četiri posade na SP za juniore

Izvor: B92, 04.Avg.2010, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četiri posade na SP za juniore

Na Svetskom prvenstvu u veslanju za juniore, koje se održava od četvrtka do nedelje u Račicama u Češkoj, nastupiće četiri reprezentativne posade Srbije.

U Račice su, sa priprema za Olimpijske igre mladih u Singapuru, doputovali Nikola Simović i Vuk Matović, koji će se takmičiti u dvojcu bez kormilara.

Sa njima je stigao i njihov sparing partner sa priprema koje su održane na Bledskom jezeru, skifista Aleksandar Filipović.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Našim ekipima koje su put Račica krenule sa Bleda, pridružili su se Aleksa Đokić, Miloš Urukalo, Dejan Bošković i David Pap, koji će se takmičiti u četvercu skul, kao i posada četverca sa kormilarom, koja će veslati u sastavu Dejan Jovičić, Luka Lekić, Aleksandar Marinkovski, Filip Lazić i kormilar Filip Lekić.

U Češkoj će nastupiti 677 takmičara iz 49 zemalja. U disciplini skif za juniore prijavljeno čak 26 skifista, dok će se u disciplini četverac skul za juniore nadmetati 25 posada. Ni preostale dve posade Srbije, dvojac bez kormilara i četverac sa kormilarom neće imati ništa lakšu konkurenciju u svojim disciplinama.

Nakon povratka sa Svetskog prvenstva za juniore u Češkoj, Nikoli Simoviću i Vuku Matoviću će se u Beogradu, pridružiti Jovana Arsić, odakle zajedno putuju na Olimpijske igre mladih u Singapur.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo,   Olimpijske igre

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.