Čelsi je šampion sveta

Izvor: B92, 12.Feb.2022, 21:11

Fudbaleri Čelsija su postali prvaci planete pobedom u finalu Svetskog prvenstva za klubove nad Palmeirasom – 2:1 (1:1).

Utakmica u Abu Dabiju je rešena posle produžetaka i to pogotkom Kaija Haverca iz jedanaesterca u 117. minutu.

Prethodno je u regularnih 90 minuta rezultat bio 1:1.

Nakon nezanimljivog prvog poluvremena Čelsi je poveo u 54. minutu.

Tada je Hadson-Odoi sjajno centrirao, a Romelu Lukaku zakucao loptu u mrežu za 1:0. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Ipak, brazilski tim je poravnao već u 64. minutu i to tako što je Tijago Silva igrao rukom, a Australijanac Kris Bit pokazao na "belu tačku" posle gledanja VAR snimka.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Rafael Veiga.

Otišlo se u produžetke, a uzbuđenja nije bilo sve do 115. minuta kada je Luan igrao rukom, a VAR ovog puta dodelio penal Čelsiju.

Odgovornost je preuzeo Kai Haverc i lako postigao gol za konačnih 2:1.

Engleski tim sada je zvanični osvajač Lige šampiona, Superkupa Evrope i Svetskog prvenstva za klubove.

Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo