Izvor: B92, 12.Okt.2014, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brazilkama bronza na SP
Odbojkašice Brazila osvojile su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Italiji
Brazilke su u duelu za treće mesto pobedile domaću selekciju sa 3:2, po setovima 25:15, 25: 13, 22:25, 22:25, 15:7.
Posle dva seta u kojima su izgubile samo 28 poena, činilo se da će igračice ove južnoameričke zemlje lako stići do odličja.
Ipak, Italijanke su se vratile i dobile najvažnije poene >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u sledeća dva seta. Ušlo se u taj brejk, u kom je ipak do izražaja došla snaga Brazila.
Najbolja u pobedničkoj ekipi bila je De Paula Blasoli sa 21 poenom, dok je tri manje dodala Žakelin Pereira. Dvocifrene su još bile Fernanda Rodriges sa 14, Fabijana Klaudino sa 13 i Taiza Menezeš sa 10 poena.
Italiji nije pomogla ni sjajna Valentina Dijuf sa 31 poenom, pošto je osim nje jedina solidna bila Antonela Del Kore, koja je meč završila sa 11 poena.
SP: Bronza za Brazilke
Izvor: Sportal.rs, 12.Okt.2014
Odbojkašice Brazila osvojile su četvrtu medalju na Svetskim prvenstvima, prvu bronzanu posle tri srebra (1994, 2006. i 2010.), pošto su u Milanu, u utakmici za treće mesto na šampionatu u Italiji pobedile selekciju domaćina sa 3:2, po setovima 25:15, 25:13, 22:25, 22:25 i 15:7...Za zlatnu medalju...






