Bibić osmi na SP za starije juniore

Izvor: B92, 14.Jul.2018, 20:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić zauzeo je osmo mesto u finalu discipline 5.000 metara na Svetskom prvenstvu za starije juniore u finskom Tampereu

U konkurenciji 22 atletičara, 19-godišnji Novopazarac pretrčao je stazu za 14 minuta i 15,37 sekundi.

Izuzimajući takmičare sa afričkog kontinenta, Bibićev rezultat bio je drugi po vrednosti.

Zlatnu medalju osvojio je Kenijac >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Edvard Zakajo sa 13 minuta i 20,16 sekundi, srebrom se okitio njegov sunarodnik Stenli Mburu, koji je bio 41 stotinku sporiji, a bronzom Jakob Ingebrigtsen iz Norveške sa 13 minuta i 20,78 sekundi.

Bibiću je prethodno u finalu trke na 1.500 metara pripalo šesto mesto. Svetsko prvenstvo za starije juniore u Tampereu završava se u nedelju, 15. jula.