Izvor: RTS, 07.Avg.2022, 00:19

Angelina Topić bronzana na šampionatu sveta u Kaliju

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je bronzanu medalju u skoku uvis na Svetskom prvenstvu za mlađe seniorke (do 20 godina) u Kaliju.
Angelina Topić je osvojila bronzanu medalju na šampionatu sveta za mlađe seniorke, pošto je na takmičenju u Kaliju preskočila 1,93 metra.

Ćerka nekadašnjeg šampiona u skoku uvis Dragutina Topića imala je slabiji rezultat od dve takmičarke - zlato je osvojila Estonka Brus sa preskočenih 1,95, dok se srebrom okitila Holanđanka Verman sa 1,93, ali iz manjeg broja pokušaja.
Zorana Rokavec je u finalu završila takmičenje na desetom mestu, sa preskočenih 1,75 metara.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo