Amatersko i juniorsko prvenstvo Srbije u golfu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Sep.2010, 12:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amatersko i juniorsko prvenstvo Srbije u golfu

BEOGRAD -

Najznačajnije domaće takmičenje u golfu, IX Otvoreno amatersko prvenstvo Srbije i IV Otvoreno juniorsko prvenstvo Srbije, biće održano od 17. do 26. septembra u organizaciji Golf asocijacije Srbije, na golf terenima Golf kluba Beograd na Adi i terenu Golf kluba Centar u Žablju.

Ovaj turnir je prilika da se obeleži veliki korak srpskih golfera koji, po prvi put u istoriji, učestvuju na Svetskom amaterskom ekipnom prvenstvu u golfu, navodi se u saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Golf asocijacije Srbije.

U ovom udruženju ističu da Srbija ima dugu istoriju golfa, a da Golf klub Beograd nastavlja tradiciju Golf kluba Beograd iz 1936. godine, kada je klub osnovan pod pokroviteljstvom NJ. K. V. Kneza Pavla. Danas, pod pokroviteljstvom NJ. K. V. Princeze Jelisavete Karađorđević, ovaj klub vraća golf na naše prostore.

U saopštenju se navodi i da je ove godine stiglo preko 160 prijava za učešće na turniru, što je najveći broj prijavljenih takmičara u istoriji ovog takmičenja.

Gosti golferi koji dolaze iz Amerike, EU i zemalja regiona, džentlmenski će se boriti na naša dva veoma zahtevna terena, kaže se u saopštenju

Na terenu Golf kluba Beograd igraće najbolji golferi, u kategoriji A Muškarci, Dame i Juniori.

Na terenu Golf kluba Centar u Žablju, svoje umeće pokazaće muškarci koji pripadaju B kategoriji, igrajući po "stableford" sistemu.

U okviru ovog prvenstva biće održano i četvrto po redu Otvoreno juniorsko prvenstvo 2010. čiji će učesnici, sudeći po dosadašnjem iskustvu, a i zbog posebne pažnje koju klubovi posvećuju juniorima, već naredne godine sigurno učestvovati u najjačoj kategoriji i doprineti popularizaciji ovog olimpijskog sporta, sa skoro stogodišnjom tradicijom u Srbiji.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Prvi 'Kup knjeginje Jelisavete'

Izvor: B92, 17.Sep.2010

Najmlađi beogradski streličarski klub "Elit arčeri" uz tehničku podršku kluba "Košutnjak" organizovaće 19. septembra turnir "Kup knjeginje Jelisavete"...Takmičari će se na tom turniru nadmetati u disciplini FITA na 70 metara..."Knjeginja Jelisaveta je veliki prijatelj našeg kluba i streličarskog...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.