Izvor: RTS, 13.Nov.2022, 17:04

Al-Muvalad zbog dopinga propušta Mundijal

Napadač fudbalske reprezentacije Saudijske Arabije Fahad Al-Muvalad suspendovan je iz nacionalnog tima za predstojeće Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru.
U saopštenju Fudbalskog saveza Saudijske Arabije (SAFF) se navodi da je selektor Erve Renar iz predostrožnosti iz nacionalnog tima suspendovao Al-Muvalada.

Renar je umesto El-Muvalada pozvao Navafa Al-Abeda.
Saudijsko antidoping telo suspendovalo je igrača na 18 meseci do >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kraja marta zbog pozitivnog testa na furosemid, diuretik koji maskira prisustvo anabolika, a koji se nalazi na listi zabranjenih proizvoda Svetske antidoping agencije (VADA).
Međutim, saudijsko arbitražno telo ublažilo je suspenziju, ali je SAFF odlučila da Al-Muvalad ne igra na Mundijalu u Kataru.
Saudijska Arabija će u sredu odigrati prijateljski meč protiv Hrvatske uoči Mundijala u Kataru.
Svetsko prvenstvo će biti održano od 20. novembra do 18. decembra, a Saudijska Arabija će biti u grupi C sa Argentinom, Meksikom i Poljskom.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo,   Fudbal

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Napadač Saudijske Arabije zbog dopinga propušta Katar

Izvor: Nezavisne Novine, 13.Nov.2022

Napadač fudbalske reprezentacije Saudijske Arabije Fahad Al-Muvalad suspendovan je danas iz nacionalnog tima za predstojeće Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.