(KURIR TV) DRAMA ZA TITULU: Partizan savladao Zvezdu u 154. večitom derbiju i izjednačio se na vrhu

Izvor: Kurir, 18.Apr.2017, 15:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Crno-beli su stigli crveno-bele na vrhu tabele, sada imaju po 40 bodova i u preostalih šest kola vodiće veliku borbu za titulu

U slučaju da superligašku sezonu završe sa istim brojem bodova, Zvezda će odbraniti titulu, jer je bila bolja u regularnom delu prvenstva (30 kola), što se gleda kao osnovni parametar

Partizan je do prvog trijumfa na "Marakani" još od 2011 godine došao zahvaljujući >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << dvostrukom Leonardu, dvostrukom strelcu, i Leandru Tavambi Jedini gol za Zvezdu postigao je Ričmond Boaći

Crno-beli su, svesni da ih samo pobeda vraća u igru za titulu, pokazali više želje u uvodu utakmice Ipak, prva je šansu stvorila Zvezda, Le Talek je nije iskoristio već u drugom minutu, a u devetom je na drugoj strani zicer promašio Uroš Đurđević

U 21 minutu 0:1 Leonardo se izborio za slobodan udarac, a onda ga sjajno izveo i doveo Partizan u vođstvo

Do kraja prvog poluvremena Đurđević je imao još jednu priliku, ali nije uspeo da duplira prednost svog tima

Tek što je počelo drugo poluvreme Zvezda je izjednačila Džon Ruiz je u 48 minutu "spojio" s golom Ričmonda Boaćija za 1:1

Od tada su crveno-beli preuzeli inicijativu i diktirali ritam Međutim, nisu bili opasni po gol Filipa Kljajića Tako je bilo sve do 68 minuta kada ih je šokirao Tavamba On je posle kornera skočio ispred Filipa Manojlovića i glavom poslao loptu u mrežu

Tačku na 154 "večiti derbi" stavio je Leonardo, svojim drugim golom, u 79 minutu, na asistenciju Petra Đuričkovića

Poseta na "Marakani" je bila slaba, na tribinama je bilo svega 26112 gledalaca (tako kaže zvanični podatak), a utakmica je bila znatno bolja nego prethodni derbiji Igralo se agresivno, ritam igre je u većem delu meča bio visok, a na kraju je bilo četiri gola

"Večiti" već za vikend nastavljaju trku, kada Partizan dočekuje Vojvodinu, a Zvezda gostuje u Kruševcu

TOK MEČA:

KRAJ - 1:3!

90+3 minut - Umalo Đurđević da uveća prednost Partizana

85 minut - Miletića izvoze sa terena Partizanov levi bek se teže povredio

83 minut - Žuti karton i za Boaćija

79 minut - GOOOLLL - 1:3 - LEONARDO! Đuričković je gurnuo loptu, Leonardo je stigao do nje pre Manojlovića i Lukovića i poslao je u mrežu Drugi gol Brazilca danas, 19 u Superligi ove sezone!

77 minut - Druga izmena Nikolića - Tavamba izlazi, Kosović ulazi da pojača Partizanovu "vezu"

75 minut - Grof Božović je na teren poslao Srnića umesto rovitog Ruiza

72 minut - Prva izmena kod gostiju - Đuričković umesto Jankovića

68 minut - GOOOLLL - 1:2 - TAVAMBA! Posle kornera Jankovića, Tavamba je glavom reagovao ispred Manojlovića i poslao loptu iza gol-linije Igrači Zvezde su se bunili kod sudije Grujića tražeći prekršaj nad svojim golmanom ili igranje rukom Tavambe

67 minut - ŠANSA za PARTIZAN! Tavamba je proigrao Leonarda, koji se pored Petkovića izborio za poziciju za šut, ali je Manojlović odbranio

61 minut - Le Talek je "požuteo" zbog ispucavanje lopte posle sudijskog zvižduka

56 minut - ZVANIČNO - 26112 gledalaca!

54 minut - Zvezda je agresivnija na početku drugog poluvremena

49 minut - VARNICE NA TERENU! Kanga je provocirao crno-bele posle izjednačujućeg gola, najagresivniji su bili Everton i Leonardo s jedne, a Donald s druge strane, pa im je sudija Grujić pokazao žute kartone

48 minut - GOOOLLL - 1:1 - BOAĆI! Ruiz je poslao idealnu loptu sa desnog krila, Boaćiju nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu

46 minut - Šut Janković iz daljine - neprecizno

46 minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1!

42 minut - Plavšić je izašao pred Kljajića, koji je odlično intervenisao, a sve to je bilo uzalud, jer je Zvezdin igrač bio u ofsajdu

41 minut - Kanga je izveo slobodan udarac, Kljajić je odbranio

38 minut - Crveno-beli su se oporavili od primljenog gola i preuzeli inicijativu

36 minut - Opalio je Vulićević sa skoro 30 metara - visoko preko gola

34 minut - ŠANSA za ZVEZDU! Ristić je ušao u kazneni prostor po levoj strani, birao je koga će da proigra, na kraju je "uposlio" Miletića, koji je ispucao loptu Na prvi pogled delovalo je da će lopta možda u gol Ipak, otišla je pored Posle kornera šutirao je Frimpong, ali je njegov udarac izblokiran

31 minut - BOAĆI OSTAO BEZ VAZDUHA! Miletić ga je u duelu udario u grudi, pa je napadač Zvezde pao i ostao bez daha Ubrzo se pribrao i nastavio igru

30 minut - Još jedan šut Leonarda Ovaj put nedovoljno jak, pa je lopta bila lak plen Manojlovića

28 minut - ŠANSA za PARTIZAN! Ponovo je Đurđević izašao sam pred Manojlovića, ovaj put je bio iskosa sa desne strane, a Zvezdin golman je ponovo bio uspešniji

25 minut - ŠANSA za ZVEZDU! Odličan centaršut Petkovića, još bolji šut glavom Boaćija, a onda fenomenalna odbrana Kljajića

21 minut - GOOOLLL - 0:1 - LEONARDO! Iz slobodnjaka! Brazilac se sam izborio za slobodan udarac, nad njim je Frimpong načinio prekršaj, a onda je maestralno izveo prekid sa 20-ak metara iskosa sa leve strane

17 minut - Peti korner za Zvezdu

12 minut - Boaći je probao iz teške pozicije - preko gola

9 minut - VELIKA ŠANSA za PARTIZAN! Tavamba je izbacio Đurđevića, koji je bio brži od Lukovića i izašao sam pred Manojlovića, ali mu je golman Zvezde skinuo zicer

6 minut - Jankoviću se ukazuje pomoć, ali je ofanzivac Partizana ustao i nastaviće igru

5 minut - Odličan ritam igre u uvodnim minutima

4 minut - Janković je prošao po desnoj strani, vratio do Jevtovića, koji je šutirao preko gola

3 minut - Evo i prvog kornera za Partizan Odmah posle prvog - i drugi Bez pretnje po gol Manojlovića

2 minut - ŠANSA za ZVEZDU! Posle kornera sa desne strane Le Talek je "na prvoj stativi" kresnuo loptu, a ona je otišla malo pored gola

1 minut - Već prvi korner za Zvezdu

17:41 - Utakmica je konačno počela!

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Frimpong, Luković, Ristić - Donald, Le Talek - Plavšić, Kanga, Ruiz - Boaći

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Leonardo - Đurđević, Tavamba

17:35 - Na tribinama oko 15000 gledalaca! Katastrofalna poseta!

Partizan (Grobari) before the match with Crvena Zvezda today pictwittercom/2Q8GC3oiVH

17:12 - Malo i Grobara, za sada

17:10 - Prema poslednjim informacijama, derbi počinje na vreme, u 17:30!

17:08 - Žandarmerije ispod Severa

17:04 - Za sada malo navijača na tribinama

17:00 - Policija na oprezu

16:56 - Ispred VIP lože

16:54 - Navijači i dalje idu ka stadionu

16:46 - EVO I SASTAVA PARTIZANA - TAVAMBA POČINJE, NIKOLIĆ SA 2 NAPADAČA:

16:39 - PARTIZAN KASNILI ZBOG TUČE GROBARA I POLICIJE!

Autobus sa ekipom Partizana kasnio je na stadion "Rajko Mitić" pola sata u odnosu na predviđeno vreme dolaska zbog gužve na Autokomandi usled tuče Grobara i policije Zbog toga postoji mogućnost da početak meča bude pomeren

16:32 - POZNAT JE SASTAV ZVEZDE:

16:28 - Strašne gužve!

U svim ulicama koje vode ka Autokomandi i stadionu Crvene zvezde gužve su ogromne Automobili mile i u ulici Kneza Miloša

Sporne situacije obeležile 153 večiti derbi

15:59 - Prethodni derbi završen podelom bodova

Prethodni 153 večiti derbi završen je podelom bodova - 1:1 Utakmica je odigrana na stadionu "Rajko Mitić" 4 marta Crvena zvezda je povela golom Gelora Kange u 34 minutu, a bod crno-belima doneo je Uroš Đurđević u 87 minutu

15:54 - Danilo Grujić na centru

Glavni sudija 154 večitog derbija biće Danilo Grujić iz Niša Njemu će pomagati Milan Mihajlović, Uroš Stojković i Srđan Milutinović Dodatni arbitri su Srđan Jovanović i Aleksandar Vasić Grujiću je ovo drugi večiti derbi, pošto je prvi vodio pre pet i po godina kada je Partizan golovima Zvonimira Vukića u 71 minutu i Marka Šćepovića u 78 minutu slavio sa 2:0 U pitanju je bio 141 večiti derbi odigran na stadionu Crvene zvezde

15:47 - MOŽDA NISTE ZNALI

1 Zbog povreda za Crvenu zvezdu neće igrati Nemanja Milić i Dušan Anđelković

2 Kapiten Partizana Saša Ilić propušta utakmicu zbog zarađenih žutih kartona

3 Šest stranaca od prvog minuta zaigraće za crveno-bele

4 Crno-beli će u startnoj postavi imati samo dvojicu stranaca, ako se izuzmu Crnogorci Kosović i Janković

5 Karte će biti prodavane i danas na blagajni Zvezdinog stadiona po ceni od 800 dinara za severnu i južnu tribinu, 1200 za istočnu, a 1500 za zapadnu

6 Crvena zvezda i Partizan će u startnih 11 imati po dvojicu igrača poniklih u svojoj omladinskoj školi, Manojlovića i Ristića, odnosno Milenkovića i Jankovića

7 Skor između Crvene zvezde i Partizana u prvenstvenim mečevima, koji se jedini računaju kao večiti derbi, iznosi 62-46-45 za crveno-bele, uz gol-razliku 230:185

8 Na stadionu „Rajko Mitić“ taj odnos iznosi 39-23-15 za Crvenu zvezdu, uz gol-razliku 125:84

9 Poslednji derbi odigran je na Marakani 4 marta i završen je sa 1:1

15:45 - Sedam ZANIMLJIVOSTI koje niste znali o VEČITOM DERBIJU

Autor: Kurir sport
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan