Bh. plivačica Lana Pudar osvojila zlato na EP 200 metara delfin

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 17.Avg.2022, 19:00

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nova je evropska prvakinja na 200 metara delfin. Pudar je u finalu Evropskog prvenstva (EP) u Rimu 17. augusta pomela konkurenciju i isplivala lični rekord 2:06,81. Šesnaestogodišnja Mostarka krenula je silovito i bila vodeća od prvog okreta, te je prednost zadržala do kraja utrke. Drugo mjesto osvojila je Helena Rosendahl Bach iz Danske (2:07.30), dok je bronzana medalja otišla Italijanki Ilariji Cusinato (2:07.77). Lana Pudar je tako...