Zvezda ubedljiva protiv Budućnosti

Izvor: B92, 19.Dec.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda ubedljiva protiv Budućnosti



Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su devetu pobedu u Goodyear ligi. "Crveno-beli" su u Pioniru savladali Budućnost sa 91:72 (22:14, 20:22, 22:19, 27:17).

Zvezda je do prednosti stigla već na startu meča i čuvala je do kraja utakmice, a meč je definitivno odlučen u poslednjih 10 minuta. U prelomnim trenucima Milko Bjelica (ukupno 16 poena) je zabeležio trojku, a odmah zatim dva plus jedan, čime su gosti iz Podgorice ostali bez izgleda za preokret.

Najbolji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << strelac utakmice bio je Ivan Koljević sa 26 poena, ali je njemu nedostajala podrška ostalih članova tima (Vukčević 12 poena, ostali jednocifren učinak). Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Slavko Stefanović sa 20 poena, a Lepojević je ubacio 13 pogodaka.

Strateg Budućnosti Zoran Martić čestitao je posle meča Zvezdi na zasluženoj pobedi i dodao da je razlog poraza njegove ekipe veći broj raspoloženih igrača u napadu u redovima Beograđana, kao i mnogo čvršća odbrana pobedničkog tima.

Trener "crveno-belih" Aleksandar Trifunović pozdravio je fer i korektnu igru obe ekipe, kao i veliko angažovanje i dobru koncentraciju njegovih košarkaša.

"Dobro smo se spremili za meč sa Budućnošću s obzirom na zdravstvene probleme koje smo imali. Problem nam je bio njihov skok, ali smo taj nedostatak neutralisali preciznim šutem. Pobedili smo i sada sa više samopouzdanja dočekujemo Telokom iz Bona u utorak u ULEB kupu", naglasio je Trifunović.

Trifunović je pohvalio američkog pleja Endrua Viznevskog koji je, iako nije postigao nijedan poen, prema rečima trenera "crveno-belih" imao najbolji pristup meču od kada je došao u klub.

"Viznevski je odlično odradio svoje zadatke u odbrani. Koljević jeste postigao 26 poena, ali je igrao za sebe, a nije razigravao ekipu", istakao je Trifunović.

Dvorana: Pionir, Gledalaca: 1542. Sudije: Sašo (Slovenija), Nakić, Anzulović (obojica iz Hrvatske)

Crvena zvezda: Jelesijević, Subotić, Bjelica 16, Katić, Dragojlović 10, Lepojević 13, Vitkovac 10, Radivojević 11, Dragićević 3, Viznevski, Stefanović 20, Vukosavljević 8.

Budućnost: Minić 9, Pajović 9, Popović, Bulajić 2, Stevović, Koljević 26, Rakočević, Vraneš 10, Marjanović 1, Dašić, Vukčević 11, Maraš 4.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.