Izvor: RTS, 26.Sep.2021, 17:52

Zvezda pregazila Novi Pazar, prvenac Dragovića, efektni golovi Kataija i Sanoga

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima ekipu Novog Pazara sa 4:0 u meču 11. kola Linglong Superlige Srbije.
Iako u kombinovanom sastavu, crveno-beli su bili veoma raspoloženi na gostovanju u Novom Pazaru.

Izabranici Dejana Stankovića rešili su pitanje pobednika u uvodnih 20 minuta susreta, kada su postigli čak tri gola.
Već u drugom minutu Dragović je načeo Novi Pazar.
Katai je oštro izveo slobodan udarac u blizini >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kornera, Dioni je glavom prebacio loptu dublje u peterac rivala, a Dragović bio na pravom mestu, dobro reagovao i postigao svoj prvi gol u dresu Zvezde.
Igrao se 14. minut kada je Katai povisio na 0:2.
Zvezdina "desetka" maestralno je izvela slobodan udarac i sa nekih 20-ak metara matirala golmana Vujanca.
Na ubedljivih 0:3, povisio je Seku Sanogo u 20. minutu susreta. Defanzivni vezista gostiju rešio je da oproba šut sa distance i tako postigao veoma efektan pogodak levom nogom.
Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije menjao, uprkos uzbuđenjima pred oba gola.
Na početku drugog poluvremena, Novi Pazar je imao nešto više loptu u nogama, ali nije domaćin uspeo da to iskoristi kako bi stvorio šansu ili uzbuđenje pred golom Popovića.
Zanimljiv detalj odvio se u 65. minutu. Falko je uposlio Dionija, a ovaj stigao do lopte pre golmana Novog Pazara, koji je uklizao i napravio penal.
Francuski napadač je uzeo loptu kako bi izveo penal, ali ga je Vujanac pročitao i odbranio mu jedanaesterac.
Ipak, zahvaljujući VAR tehnologiji, utvrđeno je da je golman domaćih sa obe noge napustio gol liniju prilikom penala, pa je najstroža kazna ponovljena.
Dioni je iz drugog puta uspeo da savlada Vujanca i poveća prednost Zvezde na 4:0 u 68. minutu.
Do kraja meča viđeno je još nekoliko šansi i uzbuđenja pred golom Vujanca, koji se u finišu i povredio, ali rezultat se nije menjao.