Zvezda posle preokreta pobedila Spartak

Izvor: Beta, 07.Dec.2019, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Beogradu Spartak sa 3:1 u 20. kolu Super lige Srbije.Crveno-beli do trijumfa su došli posle preokreta, pošto je Spartak od 21. minuta vodio pogotkom Stefana Denkovića koji je dobro reagovao posle centaršuta Stefana Miloševića.Zvezda je brzo, već posle 10 minuta igre, uspela da dodje do izjednačenja, a strelac je bio Brazilac Žander i to nakon dobre asistencije Marka Marina koji je u šesnaestercu proigrao levog beka.Do poluvremena Zvezda je uglavnom imala incijativu, što je rezultiralo preokretom u 40. minutu. Žander je centrirao s levog boka ka Tomaneu, ali je ovaj promašio loptu, a nju je natrčao Nikola Tekijaški i smestio je u svoju mrežu.Početak drugog poluvremena pripao je domaćinu, a vrlo efektan gol u 51. minutu postigao je Tomane, koji je "makazicama" posle centaršuta Marina zatresao mrežu Spartaka.U nastavku susreta Spartak je imao nekoliko dobrih prilika, ali i Crvena zvezda koja je sredinom drugog dela pogodila prečku, da bi potom i Subotičanama bio poništen pogodak zbog navodnog ofsajda.Zvezda posle 19 utakmica zauzima prvo mesto na tabeli Super lige sa 52 boda, dok je Spartak osmi sa 28.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda