Zvezda ponovo na vrhu tabele, ubedljiva pobeda crveno-belih protiv Vojvodine

Izvor: Vesti-online.com, 25.Sep.2016, 21:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Derbi meč 10. kola u kom su se sastala dve vodeće ekipe na tabeli Superlige Srbije potpuno zasluženo (možda i previsokim rezultatom) pripao je Crvenoj zvezdi koja je pred oko 10.000 gledalaca savladala Vojvodinu sa 4:1 (1:1).

Strelci za pobedu crveno-belih bili su Ruiz u 10, Donald u 58, Plavšić u 63. i Srnić u 90. minutu, dok je na drugoj strani pogodio Malbašić u završnici prvog dela igre.

Tim Miodraga Božovića ponovo se vratio na vrh tabele nanevši prvi >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << poraz Novosađanima, a moglo je da bude i drugačije da je Vojvodina iskoristila još neku od svojih prilika.

Beograđani su došli lako do prednosti preko Ruiza i pomislili su da će to da bude dovoljno za tri boda, ali se gosti nisu predavali pa su uspeli da izjednače i imali su čak priliku za potpuni preokret. Kako im to nije pošlo od ruke usledila je kazna u periodu od 58. do 63. minuta u kada je Zvezda dva puta zatresla mrežu Kordića, a mogla je još toliko puta.

Da je Zličić pogodio u 79. minutu možda je moglo da bude neizvesnosti, ali kako nije uspeo srpski šampion je rutinski priveo meč kraju i upisao je osmu prvenstvenu pobedu, uz po jedan poraz i remi. Tačku na duel golom u samoj završnici stavio je Slavoljub Srnić uz veliku pomoć golmana Kordića.

90+3. minut - Kraj utakmice 4:1, Crvena zvezda je slavila pobedu u derbiju rezultatom 4:1 nanevši prvi poraz u sezoni Vojvodini, koja je u današnjem meču primila isto golova kao u prethodnih devet utakmica

63. minut - GOOOOOL, prvi put na meču Zvezda ima dva gola prednosti - 3:1. Prvo je Ruiz imao šansu, potom Kanga kom je Kordić odbranio udarac, ali je na loptu natrčao Plavšić za novi gol Crvene zvezde

58. minut - GOOOOOOOL, Donald odlično reaguje posle alcije Kange i Ruiza. Holanđanin je primio loptu,a  onda levom nogom špicem poslao loptu u gol

43. minut - GOOOOOOOL, Bolju igru u drugom delu prvog poluvremena Vojvodina materijalizuje golom Malbašića, a direktan krivac za gol gostiju je Gelor Kanga koji je na svojoj polovini izgubio loptu posle čega je usledila precizna akcija

40. minut - Velika prilika za Melega, mogao je da izjednači na 1:1, ali nije uspeo. Posle povratne lopte šutnuo je loptu visoko preko gola Manojlovića

36. minut - Duel Malbašića i Petkovića u kaznenom prostoru Crvene zvezde sudija Santrač nije procenio kao faul za kazneni udarac

25. minut - Donald šutira sa preko 30 metara, ali lopta odlazi iznad prečke

20. minut - Vijeira je bio jedan na jedan sa Kordićem, golman Vojvodine brani nogom udarac Portugalca

17. minut - Trujić je bio u prilici pošto je lopta šrošla Petkovića, ali napadač Vojvodine nije bio precizan

10. minut - GOOOOOOL, Ruiz pogađa sa distance pravo u ugao gola golmana Kordića koji nije uspeo da reaguje

5. minut - Lakićević je šutirao posle povratne lopte, ali je Plavšić izblokirao njegov udarac

Crvena zvezda - Vojvodina 4:1 (1:1)

(Ruiz 10, Donald 58, Plavšić 63, Srnić 90 - Malbašić 43)

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Le Talek, Al. Luković, Ristić, Donald, Poletanović, Plavšić, Kanga, Ruiz, Vijeira

Vojvodina: Kordić, Lakićević, Kovačević, Planić, Antić, Maksimović, Jovančić, Malbašić, Paločević, Meleg, Trujić

Superliga Srbije 10. kolo, Nedelja: Voždovac - Novi Pazar 2:0 (Stojanović 82, 90), Metalac - Partizan 0:1 (Leonardo 61), Napredak - Spartak 1:0 (Jovović 55), Borac Čačak - Javor 1:1 (Drašković 76 - Cvetković 54), Crvena zvezda - Vojvodina 4:1  (Ruiz 10, Mičel 58, Plavšić 63, Srnić 90 - Malbašić 43), Mladost Lučani - Bačka 1:0 (Bojović 26), Radnički Niš - Radnik 1:0 (Pavkov 75), Odigrano u subotu: Rad - Čukarički 1:1

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.