Izvor: NoviMagazin.rs, 05.Jan.2018, 23:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda pobedila Žalgiris u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu litvanski Žalgiris sa 77:65 (16:18, 17:13, 15:14, 29:20), u utakmici 16. kola Evrolige i ostvarili drugu uzastopnu pobedu.

Zvezdu su predvodili Tejlor Ročesti sa 16 poena, četiri skoka i 10 asistencija i Dejan Davidovac sa 13 poena, od kojih tri odlučujuće "trojke" iz tri pokušaja. Dilan Enis dodao je 12, a Nemanja Dangubić devet poena i >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << pet skokova.

Kevin Pangos bio je najefikasniji u ekipi Žalgirisa sa 19 poena i sedam skokova, a Paulijus Jankunas postigao je 10 poena. Eron Vajt dodao je devet poena i šest skokova.

Utakmica u punoj dvorani "Aleksandar Nikolić" počela je minutom ćutanja u čast nedavno preminulog predsednika Limoža Frederika Fortea.

Prvo poluvreme donelo je konfuznu igru na obe strane i izuzetno loš procenat šuta za dva poena. Zvezda je posle 20 minuta igre imala samo tri pogođena šuta za dva iz 17 pokušaja, ali je ipak imala prednost od 33:31, do koje je uglavnom došla s linije za slobodna bacanja.

Jedini raspoložen u crveno-belom dresu bio je Tejlor Ročesti sa 10 poena, dok je s druge strane Žalgiris predvodio Kevin Pangos s istim učinkom.

Crveno-beli su u drugom poluvremenu zaigrali znatno čvršće u odbrani, što je igračima Žalgirisa otežalo posao. Crveno-beli su na dva minuta do kraja treće četvrtine došli, do tada najveće prednosti, od devet poena, ali je ekipa iz Kaunasa uspela da se vrati na početku poslednje deonice, 50:50.

Ekipa Dušana Alimpijevića je ipak u poslednjoj deonici uspela da slomi otpor rivala, a ka trijumfu ju je povukao Dejan Davidovac sa tri vezane "trojke" kojim su crveno-beli prvi put na utakmici došli do dvocifrene prednosti.

Žalgiris u završnici nije imao snage za preokret, pa je tako pretrpeo prvi poraz posle pet uzastopnih trijumfa.

Zvezda sada ima sedam pobeda i devet poraza, a Žalgiris ima 10 pobeda i šest poraza.

U 17. kolu Zvezda će narednog petka igrati na gostovanju protiv Efesa u Istanbulu, a Žalgiris će u Kaunasu dočekati Unikahu.

Fenerbahče pobedio Baskoniju

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su večeras na svom terenu u Istanbulu špansku Baskoniju sa 79:74 (18:22, 18:16, 27:21, 16:15), u utakmici 16. kola Evrolige.

Evropskog prvaka su predvodili srpski košarkaš Marko Gudurić sa 18 poena i Bred Vonamejker sa 16 poena, šest skokova i četiri asistencije. Džejson Tompson postigao je 12 poena, uz 10 skokova i četiri asistencije, dok su Jan Veseli i Nikolo Meli dodali po devet poena.

U ekipi Baskonije najefikasniji je bio Tornike Šengelija sa 15 poena i šest skokova, Johanes Vojtman postigao je 11 uz pet skokova, a Janis Tima i Met Džening po 10 poena.

Ekipa Željka Obradovića je prekinula niz od dva poraza i sada ima skor od 10 pobeda i šest poraza. Baskonija ima sedam pobeda i devet poraza.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Litvanija

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.