Zvezda lako protiv Bosne

Izvor: B92, 25.Dec.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u "Pioniru" Bosnu sa 96:81 (21:19, 22:26, 31:14, 22:22), u utakmici 14. kola Goodyear lige.

Utakmica je rešena u trećoj četvrtini, kada su crveno-beli "minus" od dva poena, lako pretvorili u "plus 16", ubacivši čak 19 koševa za pet minuta. Tokom prvog poluvremena Bosna je uglavnom bila u vodjstvu, ne većem od "plus pet". Odlično je u ovom periodu igre odigrao Saša Vasiljević, ubacivši 14 poena uz šut 4/5 za tri poena. Kod >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << crveno-belih samo je odskakao Milan Gurović.

Stvari ipak dolaze na svoje mesto u trećoj deonici. Zvezda se raspucava, ređaju se "trojke" Gurovića, Raičevića i Radivojevića, pojačava se igra u odbrani i crveno-beli ovu četvrtinu završavaju uz suficit od 15 poena. Kod gostiju Vasiljević postaje neprimetan, a ističe se samo Lens Vilijams.

U poslednjem periodu, Zvezda uvećava razliku na +21 i pitanje pobednika postaje rešeno. Trener domaćih Šakota, ubacuje uglavnom igrače sa klupe, dolazi do blagog opuštanja, što gosti koriste i uspevaju da smanje razliku na deset poena, 3:46 do kraja meča. Ispostaviće se to je bilo sve što su oni večeras uspeli da naprave.

strelci:

Crvena zvezda: Jeretin 8, Milošević 3, Subotić 6, Mišanović 2, Dragojlović 16, Gurović 22, Radivojević 4, Henderson 6, Marković 2 i Raičević 27.

Bosna: Marković 2, Tomović 15, Kovačević 11, Ikonić 7, Damjanović 2, N. Vilijams 8, Perković 2, Vasiljević 17 i L. Vilijams 17.