Zvezda izvukla pobedu u Hercegovini

Izvor: B92, 27.Jan.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima Široki sa 85:76 (24:27, 21:21, 14:15, 26:13) u meču 19. kola NLB lige.

11. pobedu u regionalnom takmičenju crveno-beli su ostvarili sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini, koju su dobili sa 26:13, kada su uspeli da preokrenu i dođu i do ubedljive prednosti.

Najefikasniji u ekipi Dragana Šakote bio je Dragićević sa 22 poena, Antić je ubacio 17, Radivojević 11, Mišanović i Milošević po 8, Burks 6, a Aleksandrov >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 5, dok je Široki predvodio Opačak sa 16.

Zvezda je bolje počela i vodila tokom većeg dela prve četvrtine, da bi Špralja trojkom u finišu ipak doneo prednost domaćim 27:24, da bi se sa istim odnosom snaga otišlo i na veliki odmor, 48:45. U trećem periodu Zvezda gubi priključak i Široki u 25. minutu, pogotkom Štembergera dolazi do 9 poena prednosti, 58:49.

Zvezda zatim pravi seriju od 7:0 i dolazi na minus od pola koša, 60:59, da bi u drugoj polovini poslednje četvrtine, preko razigranih Dragićevića i Miloševića, novom serijom od 10:0 za vodjstvo od 80:68, praktično rešila pitanje pobednika.

Crvena zvezda sada ima učinak od 11 pobeda i 8 poraza, dok Široki ima učinak od 7-12.