Izvor: RTS, 16.Nov.2010, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda hoće Đukića
Iako su i dalje u trci za titulu, u Zvezdi se spremaju za velike promene u polusezoni. Kako piše Politika, uprava crveno-belih na klupu ekipe postaviće Miroslava Đukića. Klub sa Marakane zainteresovan i za fudbalera OFK Beograda, Veseljka Trivunovića, koji će u sredu u Sofiji debitovati za Srbiju.
Crvena zvezda se muči ove sezone, ali nekako uspeva da drži korak sa vodećim Partizanom u prvenstvu. Za crveno-bele svaka utakmica je teška kao derbi, a igra celog tima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je daleko ispod renomea kluba.
Posle "provlačenja" protiv Teleoptika u kupu, i Rada u prvenstvu, ponovo se priča o eventualnoj smeni na klupi našeg najtrofejnijeg kluba, do koje bi moglo da dođe na kraju jesenjeg dela sezone.
Kako piše Politika, opet se kao najozbiljniji kadnidat pominje bivši trener Partizana i reprezentacije, Miroslav Đukić.
Ovaj trener već je dovođen u vezu sa crveno-belima, kada se na premijernom meču sezone protiv Smedereva pojavio u društvu ljudi iz Zvezdine uprave. Ipak, po otpuštanju Dostanića, prednost je tada data Kristiću.
Osim velikog trnerskog talenta, još se pamti izjava Đukića da mu je jedino žao što kao igrač nikada nije igrao za Zvezdu. Zbog toga se misli da bi navijači crveno-belih bez problema prihvatili bivšeg igrača i trenera Partizana na klupi ekipe.
U slučaju da do ove promene dođe, sadašnji trener Aleksandar Kristić bi ostao u klubu, ali bi bio raspoređen na drugu poziciju.
Osim promena koje se najavljuju na klupi, mnogo veća rekonstrukcija predviđena je u igračkom kadru, koji na polusezoni mora da se ozbiljno pojača da bi mogao da prati najvećeg rivala.
Vezni red Crvene zvezde ove sezone je "ahilova peta" ekipe, a klub sa Marakane se "bacio" u potragu za novim igračima.
Kako piše Sportski žurnal, crveno-beli su zainteresovani za fudbalera OFK Beograda, Veseljka Trivunovića, koji će u sredu Sofiji debitovati za reprezentaciju Srbije.
Iako u Zvezdi nisu hteli da daju izjave o eventualnom transferu, iskusni vezni igrač bi bio pravo pojačanje za crveno-bele. Zanimljivo je da je ovaj fudbaler do 2005. nastupao za klub sa Marakane, ali nije mogao da se izbori za mesto u prvom timu.
Trivunović nastupa za OFK Beograd, a od odlaska iz Zvezde, igrao je za ČSK Pivaru, Mladost iz Apatina i Vojvodinu da bi se na kraju skrasio na Karaburmi.
U periodu od 2001. do 2005. godine, u kojem je bio u Zvezdi, Trivunović je više vremena proveo na pozajmici nego na Marakani. Igrao je za Loznicu, dva puta za Jedinstvo sa Uba i za Radnički iz Obrenovca.









