Zvezda dobila derbi posle -15

Izvor: B92, 30.Apr.2014, 19:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda dobila derbi posle -15

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde igraju pred oko 4.000 navijača u Pioniru derbi 5. kola Superlige Srbije. Partizan posle 30 minuta Partizan vodi 53:50..

Ovaj derbi dolazi samo nekoliko dana nakon teških poraza i crno i crveno-belih u ABA ligi.

Što se tiče domaćeg šampionata, Zvezda i Partizan se nalaze na čelu tabele sa maksimalmim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << učinkom u dosadašnja četiri kola.

Ove sezone ’večiti rivali’ odigrali su dva duela u regularnom toku ABA lige, a obe utakmice dobila je Crvena zvezda.

Tok meča pratite na našem sajtu:

Početak meča doneo je nešto bolji start Partizana, Nelson je promašio prvi šut večeri, a Radenović izgubio loptu, pa su crno-beli ponima Muslija poveli 3:0. Crveno-beli promašuju novi šut za tri poena, ali Marjanović hvata loptu i dobija faul, te sa penala donosi prve poene Zvezdi.

Usledila je serija promašaja igrača Partizana, pa Radenović sa tri poena i Marjanović prvim košem iz igre prave seriju 5-0, koju predika Milutinov košem za 7:5. Marjanović je nastavio da dominira u reketu sa još dva koša u nastavku četvrtine, sa druge strane mu parira Milutinov, a Pavlović prvoj trojkom na meču preokreće na 12:11.

U finišu prve deonice Pavlović je doneo prednost Partizanu, nakon trojke pogodio je i ulaz u prekršaj, a posle poena Tepića Partizan je imao i +3 (17:14).

Upravo je Pavlović i okončao prvu deonicu poenima sa distance za 20:16. Zvezda je nastavila da očajno šutira za tri poena, nakon 2-32 protiv Cibone, u prvoj deonici crveno-beli su imali 0-6.

Početkom druge deonice Partizan se odlepio. Pavlović je nastavio da nosi igru crno-belih, Zvezda nije mogla ništa da pogodi sa distance, pa su crno-beli nakon poena Bertansa došli do prve dvocifrene prednosti – 27:16 u 15. minutu.

Zvezdu je u igru vratio Radenović sa šest vezanih poena (jedna trojka), ali Pavlović i Milutinov vratili su Partizan na +9 (35:26 u 19. minutu). Nije se ni do kraja prvog dela ništa promenilo. Zvezda je bila potpuno dezorganizovana, Partizan je to koristio i posle 20 minuta imao je +15 (43:28).

Početak drugog poluvremena pripao je Zvezdi. Marjanović i Blažič pogodili su za dva, Lazić je iz ćoška ubacio trojku i Vujošević je u 22. minutu zatražio tajm-aut (43:35).

Poenima Radenovića Zvezda je prišla na -6, ali usledio je odgovor Pavlovića i Bogdanovića, pa je Radonjić u 24. minutu reagovao – 47:37. Uspela je Zvezda ponovo da se vrati, Nelson je igrao mnogo bolje nego u prvom delu, pa su crveno-beli u 17. minutu smanjili na 49:46.

Imala je Zvezda nekoliko napada da dođe do izjednačenja, ali nije uspela, pa je Partizan posle 30 minuta vodio sa 53:50.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SL: Partizan NIS - Crvena zvezda Telekom 72:75 (KRAJ)

Izvor: Sportal.rs, 30.Apr.2014

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde igraju meč petog kola Superlige Srbije u hali "Pionir". Oba tima u meč ulaze posle šokantnih poraza od Cibone i Cedevite u polufinalima ABA lige i neuspele misije da obezbede igranje Evrolige preko regionalnog takmičenja.

Nastavak na Sportal.rs...

Žandarmerija intervenisala kod tribine sa navijačima Zvezde (VIDEO)

Izvor: Sportal.rs, 30.Apr.2014

Manji incident dogodio se na prelazu iz prve u drugu četvrtinu derbi meča 5. kola Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde. Naime, simpatizer crveno-belih se u jednom trenutku našao ispod tribine, pa su intervenisali pripadnici Žandarmerije, u pokušaju da spreče njegov eventualni ulazak...

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.