Izvor: MozzartSport.com, 12.Maj.2021, 02:33

Žonatanova samba u šesnaestercu Boke Juniors održala Santos u trci (VIDEO)

Velika uzbuđenja čekaju nas u poslednja dva kola Grupe C Kopa Libertadoresa

Trgli su se fudbaleri Santosa i posle dva poraza na startu Grupe C Kopa Libertadoresa upisali drugu vezanu pobedu. I to protiv Boke Juniors!

Derbi kola i duel dva velikana, koji su prošle sezone stigli do polufinala najjačeg klupskog takmičenja u Južnoj Americi, pripao je domaćinu - 1:0.

Čovek odluke bio je levi bek brazilskog kluba, Felipe Žonatan, koji je u 41. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << fantastičnim prijemom izbacio jednog igrača gostiju, pa još jednog, a onda šutirao pored još dvojice i golmana Rosija.

Le but de Felipe Jonatan ???????? pic.twitter.com/vMZfHoAtZK

Ovom pobedom Santos se vratio u trku za jedno od prva dva mesta, koja vode u narednu fazu. Sada ima šest bodova, koliko i Boka, koja je posle dve pobede doživela dva poraza. Na ruku i jednima i drugima ide večerašnji poraz vodeće Barselone iz Ekvadora, koja je posle maksimalnih devet bodova u prva tri kola iznenađujuće poražena od Strongesta u La Pazu. Bolivijski predstavnik slavio je 2:0 golovima 35-godišnjeg Žaira Reinosa i osvojio prve bodove.

Možda bi ishod u duela u Sao Paulu bio drugačiji da je Karlos Tevez u 6. minutu realizovao sjajnu priliku u kojoj se našao, ali je nekarakteristično za njega, kada ima zicer, šutirao preko gola. Bio je sam na svega nekoliko metara, ali i prilično neprecizan pri šutu iz prve. Iako je Boka imala inicijativu u prvom delu meča, mada osim te Tevezove bez nekih većih šansi, igrači Santosa po povratku sa odmora preuzeli su dirigentsku palicu i u nekoliko navrata mogli i da dupliraju prednost. Vrlo moguće da bi to učinili već u prvom minutu drugog poluvremena, ali ih je Urugvajac s pištaljkom, Kristijan Fereira, oštetio za penal. Nije primetio igranje rukom Iskerdosa u kaznenom prostoru, pa su u odsustvu VAR-a domaćini dobili samo korner.

U poslednja dva kola sastaju se Strongest - Santos, Boka - Barselona, pa Boka - Strongest i Santos - Barselona. Nema dileme da će biti neizvesno do samog kraja, a brazilski predstavnik mogao bi da bude značajno oslabljen ukoliko se ispostavi da je povreda 16-godišnjeg Anđela Gabrijela Borgesa ozbiljnije prirode. Nažalost, nije delovalo dobro kada su dvojica morali da mu pomognu da u 66. minutu napusti teren.

Nova nada brazilskog fudbala ima veliko poverenje trenera Fernanda Diniza, koji ga često koristi kao opciju za desno krilo.

Inače, iako je duel trostrukog (Santos) i šestostrukog (Boka Juniors) prvaka Južne Amerike bio prilično miran, u 69. minutu isključeni su treneri oba tima zbog prigovora. Nije baš jasno šta ih je isprovociralo, Verovatno žuti karton domaćem igraču Bragi, koji je bio jedan od ukupno šestorice zapisanih u beležnici urugvajskog arbitra.