Zlato za Arsovićevu u Fort Beningu

Izvor: B92, 10.Maj.2013, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Fort Beningu u gađanju MK puškom trostav, sa 454,2 kruga.

U osnovnom delu bila je treća sa 586 krugova (klečeći 195, ležeći 198, stojeći 193).

Srebro je osvjila Kineskinja Liu Ksi Vu sa 452,9 krugova, dok se bronzom okitila Ameli Klajnmans (Nemačka) sa 443,1 krugom.

Ovo je druga zlatna medalja Arsovićeve u ovoj disciplini na Svetskim kupovima u 2013, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jer je pobedila i u Čangvonu. Ima srebro iz Milana 2012. i bronzu iz Fort Beninga 2010.

Ivana Maksimović je zauzela 18. mesto u konkurenciji 46 takmičarki sa 578 krugova (klečeći 193, ležeći 200 – maksimalno, stojeći 185). Finale je vredelo 582 kruga.

Srpski strelci su u Fort Beningu do sada osvojili ukupno dve medalje. Bronzom se oktila u gađanju vazdušnim pištoljem Zorana Arunović.

Šestog dana, u subotu gađaće Jasna Šekarić, Bobana Veličković i Zorana Arunović MK pištoljem 30 plus 30 metaka, a poslednjeg dana, u nedelju 12. maja Damir Mikec i Andrija Zlatić MK pištoljem.