Zlato za Andreu u Granadi

Izvor: B92, 17.Jul.2014, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zlato za Andreu u Granadi

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je zlatnu medalju u gadjanju vazdušnom puškom na turniru „Velika nagrada Huana Karlosa“ u Granadi.

Nakon petog mesta u kvalifikacijama, Arsovićeva je jakim rezultatom i preciznim gadjanjem na kraju trijumfovala sa upucanih 208,2 krugova.

Na strelištu, gde je temperatura dostigla 43 stepena, drugo mesto zauzela je Vega Kol Nurija iz Španije sa 205,4, a treće Ahmadi Elaheh iz Irana sa 185,7 krugova.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
"Bilo je teško takmičiti se u uslovima gde je bilo pretoplo, ali slične vremenske prilike nas očekuju i na predstojećem prvenstvu sveta u Granadi u septembru, pa je bilo korisno i osetiti kakav je teren. Prezadovoljna sam postignutim rezultatom i nadam se da će mi turnir i pripreme u ovom gradu pomoći da u septembru osvojim još medalja", izjavila je Arsovićeva, a prenosi pres služba Streljačkog saveza Srbije.

U nastavku takmičenja u Granadi Arsovićeva će se nadmetati u drugoj olimpijskoj disciplini, malokalibarska puška - trostav, nakon čega se sa nacionalnim timom vraća u Srbiju, a potom ide na letnju pauzu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Arsović osvojila zlato na turniru u Granadi

Izvor: Akter, 17.Jul.2014

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je danas zlatnu medalju u gađanju vazdušnom puškom na turniru „Velika nagrada Huana Karlosa“

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.