Zlatna boginja nastavlja put oko Sveta

Izvor: RTS, 18.Jan.2010, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Zlatna boginja" nastavlja put oko Sveta

Fifin trofej , koji se dodeljuje pobedniku Svetskog kupa, dolaskom u Indiju nastavlja najveću svetsku turneje do sada. U okviru turneje trofej će boraviti u našoj zemlji od 30. marta do 2. aprila, kada će navijači moći da se fotografišu sa "Zlatnom boginjom".

Nakon obilaska 50 afričkih zemalja i više od 72.000 pređenih kilometara, Fifin trofej trenutno je u Kalkuti, a posetiće još 33 zemlje sveta.

U okviru svetske turneje trofej  će od 30. marta do 2. aprila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << boraviti i u Srbiji. Tada će u Beogradu navijači imati priliku da vide jedan od najpoznatijih i najprepoznatljivijih sportskih simbola na svetu, za koji će se u Južnoj Africi boriti i srpski fudbaleri, kao i da se fotografišu pored trofeja.

Trofej, koji je krenuo iz sedišta Fife u Cirihu 21. septembra prošle godine, posetiće 83 zemlje i preći 138.902 kilometra. Turneja je rezultat ekskluzivnog partnerstva između Fife i kompanije Koka-Kola, zvaninog Fifinog partnera.

Prva takva turneja organizovana je uoči Svetskog prvenstva 2006. godine u Nemačkoj. Tada je Fifin trofej  bio u 29 zemalja, a prešao je 102.570 kilometara.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.