Živkovićevih srećnih 13 za pobedu Nišlija

Izvor: Sportski Žurnal, 03.Nov.2013, 13:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Železničar – Morava 38:33 (25:17)
Niš – Dvorana: OŠ „Miroslav Antić“. Gledalaca: 350 Sudije: Kovač (K. Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Železničar 3 (2), Morava 1 (1). Isključenja: Železničar 8, Morava 8 minuta.
ŽELEZNIČAR 1949: Damjanović (12 odbrana), M. Stojanović, Živković 13 (2), Vučićević, Veljković, Manić, Mađar 6, Radoničić, Tašković 3, Kajganić 5, Basarić 2, N. Stojanović, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Pavlović, Đukić 5, Bećirović 1, Stefanović 3.
MORAVA: Dimitrijević (2 odbrane), Tomić (14 odbrana), M. Rakić 1, Tasić, Filić, Đurković 2, Z. Rakić 6, Mitrović 6, Jokić 7, Vojinović, Antić, Denić 2, Kojić, Nešovanović 5, Bojković, Đekić 4.
Igrač utakmice: Boban Živković (Železničar).
I Morava je bila plitka za Nišlije. Železničar je sav posao obavio u prvom delu kada je složio čvrstu odbranu. Sevale su kontre i Boban Živković je postigao deset golova. Solidne role imali su Tašković i Mađar.
U nastavku Uroš Tomić je sjajno čuvao mrežu Morave, a domaćin je počeo da greši i vođstvo je počelo da se topi. Kod rezultata 29:26 Damjanović je zaustavio dva šuta, a Živković je iz dva otpatka matirao Tomića i sve je bilo gotovo.