Izvor: B92, 02.Jul.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zimonjic ispao u trecem kolu
Jugoslovenski teniser Nenad Zimonjic i Amerikanac Brajan Mekfi ispali su sa Vimbldona. Oni su u trecem kolu takmicenja dublova porazeni od Australijanaca Endrjua Florenta i Dejvida Mekfersona sa 3:0 u setovima.
Prvi set je doneo veliku i ravnopravnu borbu, a australijski par ga je dobio tek posle taj-brejka (u taj-brejku je bilo 7:5). U drugom setu su Florent i Mekferson brzo dosli do brejka i sacuvali prednost. Novim brejkom u osmom gemu okoncali su taj set sa 6:2. Nova uzbudjenja su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vidjena u trecem setu, kada su svi teniseri cuvali svoj servis i tako opet stigli u taj-brejk. Vec je prvi poen doneo mini brejk za australijski par i to je dotuklo Zimonjica i Mekfija. Prvi poen su osvojili tek kada su protivnici izborili sest mec lopti. Konacan rezultat ovog taj-brejka bio je 7:2.










