Izvor: B92, 24.Jul.2009, 14:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Žigić: "Želim da se dokažem"
Napadač Valensije Nikola Žigić kaže da je odbio sve ponude pošto želi da ostane u Valensiji i dokaže da se klub nije prevario kada ga je dovela pre dve godine.
"Odbio sam sve ponude, jer želim da i sledeće sezone igram za Valensiju", rekao je Žigić za španski dnevnik "Provinsijas", a preneo Skaj Sport. Mediji su spekulisali da bi 28-godišnji Žigić u letnjem prelaznom roku Valensiju mogao da zameni engleskom Premijer ligom, preciznije Blekburnom ili Aston Vilom. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Spekulacije su "podgrejane" činjenicom da je 2,02 metara visoki napadač prolećni deo prošle sezone proveo na pozajmici u Rasingu, pošto stručni štab valensije nije računao na Žigića.
"Vrlo sam srećan što sam se vratio u Valensiju i spreman sam da treneru Unaju Emeriju pokažem da zaslužujem mesto u timu. To mi je trenutno najveći izazov", naveo je Žigić i pomenuo da je imao brojne ponude drugih klubova.
"Moj menažer je dobio mnogo predloga i iz Španije i iz Evrope, ali moja odluka je jasna. Da ostanem u Valensiji. Nisam lično o tome razgovarao sa trenerom, ali uprava kluba zna moje namere i zna da se neću predomisliti", istakao je Žigić.







