Žigić: Možemo na EP

Izvor: RTS, 14.Feb.2011, 20:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Žigić: Možemo na EP

Nikola je optimista i veruje da Srbija može do Evropskog prvenstva, naravno, treba još neke kockice da se slože. Reprezentativac Srbije i fudbaler engleskog Birmingema Nikola Žigić ocenio je da "orlovi" mogu da se kvalifikuju za Evropsko prvenstvo 2012, ali da će im za to biti potrebno i mnogo sreće. Naredni meč u kvalifikacijama Srbija igra 25. marta protiv selekcije Severne Irske.

Srbija ima samo četiri boda iz četiri utakmice i nalazi se na pretposlednjem mestu C grupe >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kvalifikacija u kojoj vodi Italija sa 10 bodova. Tu je i kazna neigranja pred domaćom publikom. Predstoji velika borba za svaki bod. Ipak, Žigićev optimizam  nije nerealan. Imamo odlične igrače. Neki od njih su nosioci igre u svojim klubovima. Važno je da svi budu zdravi i cilj je dostižan.

"Biće jako teško da ostvarimo cilj i plasiramo se na Evropsko prvenstvo, ali pokušaćemo, svakako. Znanje imamo, to tvrdim, a bilo bi dobro da imamo i malo sreće u predstojećim utakmicama", rekao je Žigić za sajt Fudbalskog saveza Srbije.

Prvu sledeću utakmicu u kvalifikacijama Srbija igra 25. marta protiv Severne Irske u Beogradu. "Orlovi" će taj i ostale mečeve u kvalifikacijam kod kuće igrati pred praznim tribinama kao deo kazne zbog divljanja huligana na utakmici protiv Italije u Đenovi prošle godine.

"Posebno opterećuje činjenica da ćemo igrati bez navijača, našeg tradicionalnog 12. igrača. Nažalost, imam u karijeri i takvo iskustvo. U septembru 2006. dočekali smo Azerbejdžan na Marakani i pobedili, sećam se da sam bio strelac. Ključna stvar je da svi igrači koje izabere selektor budu zdravi i da mogu da se odazovu na početak priprema u martu. Zatim ćemo spremati taktiku", rekao je Žigić.

Žigić trenutno igra u veoma dobroj formi, pošto je u poslednje tri utakmice postigao tri pogotka.

"Uvek igram ono što se od mene traži i trudim se da to bude najbolje što mogu u tom trenutku. Tako je bilo i dok nije bilo golova, tako je i sada... U Engleskoj se igra totalno drugačije, fizička priprema je posebno važna, igra se direktan fudbal. Cilj je što pre doći do gola. A u Španiji se više pažnje poklanja tehnici i taktici", rekao je bivši napadač Crvene zvezde, Santandera i Valensije.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.