Zidane, tako se ne osvaja titula

Izvor: MozzartSport.com, 02.Dec.2017, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real Madrid propustio priliku u Baskiji da profitira na kiksu Barselone

Imao je Real lepu priliku da uhvati priključak za Barselonom posle kiksa i remija na Nou Kampu sa Seltom (2:2), ali je Zidanov tim opet uprskao sve remijem sa Atletikom u Bilbau - 0:0.

Nema šta, čim nema Ronalda, njegovih asistencija, udaraca i golova, Madriđani imaju problem što se videlo na nikad lakom gostovanju u Baskiji. Ozbiljna kriza potresa šampiona Evrope, a nervoza je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << primetna i na samim fudbalerima, poput Serhija Ramosa, koji je zasluženo isteran iz igre u 87. minutu zbog udaranja protivnika laktom u skoku.

Real je bio bolji u većem delu meča, imao nekoliko dobrih prilika, ali je golman Kepa (koji je navodno već kaparisan od strane Madriđana), pokazao da bi itekako mogao da bude dobro pojačanje. Ređale su se šanse pred njegovim golom u prvom poluvremenu, ali Benzema, Kros, Ronaldo i Varan nisu uspeli da pogode mrežu domaćina.

U drugom poluvremenu se i Atletik malo otvorio, imao nekoliko dobrih napada, ali je odbrana Reala uspevala da otkloni opasnost pred naletima iskusnih Adurica i Raula Garsije. Najbolju šansu za Madriđane u nastavku je imao Kristijano Ronaldo, ali nije pogodio, pa je ostao na mizernoj brojci od dva gola u Primeri ove sezone.