Izvor: MozzartSport.com, 20.Sep.2021, 19:45

Zenit jaše na vrhu: Gorostasni Dzjuba i Klaudinjo režirali kuvanje Rubina u Kazanju (VIDEO)

Sigurna pobeda šampiona - 3:1

Dominira Zenit poslednjih godina ruskim fudbalom, a ni ove sezone deluje da neće biti značajno drugačije. Tim iz Sankt Peterburga nadigrao je Rubin iz Kazanja sa 3:1 i to u gostima. Na taj način Zenit je osamljen na prvom mestu na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

Tajna ovog uspeha Zenita leži u dobroj saradnji visokog Artjoma Dzjube i brzonogog i talentovanog Klaudinja. Dzjuba je meč završio sa dva data gola, a >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Klaudinjo sa golom i asistencijom.

Njih dvojica su sarađivali u 24. minutu kada je Klaudinjo proigrao Dzjubu, a ovaj lako pogodio. Zatim je u 29. minutu Malkolm asistirao Klaudinju, da bi u 43. Dzjuba na dodavanje Kuzajeva stavio tačku na meč već pre odlaska na pauzu.

Do kraja meča Rubin je uspeo da smanji rezultat u 67. minutu kada je Kristjakov nije najbolje snašao pa je postigao autogol, a Rubin je ostao bez trenera na klupi jer je Leonid Slutski dobio crveni karton.

Generalno gledano Zenit apsolutno zasluženo nosi tri boda iz Kazanja, bio je opasniji, uputio je 10 šuteva naspram tri Rubina, tri puta je više šutirao u okvir gola, više je napadao i rutinski došao do trijumfa.

Posle ovog meča Zenit je na 20 osvojenih bodova iz osam utakmica. Prate ga Dinamo i Lokomotiva iz Moskve koji su na 16 bodova, a Soči je na 15.