Zenga nije zaustavio Napoli, u 2018. kao lideri

Izvor: Mondo, 29.Dec.2017, 23:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slavljenik Marek Hamšik osigurao je pobedu Napolija u Krotoneu (0:1) za proslavu 2018. godine na liderskoj poziciji bez obzira šta će u subotu uveče da napravi šampion Juventus u Veroni.

Klub pod Vezuvom je u premijernom dvoboju 19. kola Serije A, produžio svoju uspešnu seriju na čak 23 gostujuće utakmice bez poraza i to osvajanjem sva tri boda u Krotoneu.

KROTONE - NAPOLI 0:1 (0:1)

Izabranici >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Mauricija Sarija zaigrali su večeras u specijalnim dresovima na kojima je bio utisnut lik Mareka Hamšika, aktuelnog kapitena i najboljeg strijelca u istoriji Napolija.

#CrotoneNapoli e la patch di #Hamsik all time top scorer pic.twitter.com/3s7grq3NK9

— Fabio Fax Fazio (@fabio_fazio_fax) December 29, 2017

Na prethodnom meču protiv Sampdorije, slovački fudbaler je postigao pogodak i prestigao Dijega Maradonu (115), najveću legendu Napolija i jednog od najboljih igrača sveta svih vremena, a večeras na gostovanju u Kalabriji, osigurao je 15. ovosezonsku pobedu i stigao do brojke od 117 golova za Napolitance.

Slovak je u 17. minutu odigrao lep dupli pas sa Brazilcem Alanom, pogledao i plasirao loptu u sami ugao, uhvativši golmana Krotonea Aleksa Kordaza na "krivoj nozi" - 0:1 .

GOOOOOOAAAAAL #Hamsik adds to his already historic run, making this his 117th goal in a @en_sscnapoli uniform. #CrotoneNapolipic.twitter.com/SAkMk05YxU

— beIN SPORTS USA (@beINSPORTSUSA) December 29, 2017

Gosti su u prvom delu apsolutno dominirali stvorivši još sijaset dobrih prilika, ali i onemogućili Krotoneu da na bilo koji način ugrozi "besposlenog" Pepea Reinu.

Međutim, nisu uspeli da "prelome" meč s obzirom na to da su dobre šanse propustili Dris Mertens i Lorenco Insinje...

A to ih je moglo koštati u drugom poluvremenu jer je tim nekadašnjeg trenera Crvene zvezde Valtera Zenge stvorio nekoliko pristojnih šansi, doduše ponajviše zahvaljujući greškama Napolitanaca, prvenstveno Pepea Reine, ali nije uspeo da izbegne 12. poraz u ovoj sezoni.

Napoli je i u nastavku imao još dosta prilika da "overi" pobjedu, čak je i prečku pogodio Insinje, međutim ostalo je 0:1 za ostanak na liderskoj poziciji barem u prvih nekoliko dana 2018. godine, bez obzira na rezultate preostalih sutrašnjih utakmica 19. kola.