Zemun iznenadio Vojvodinu, trijumfi Partizana i Zvezde

Izvor: RTS, 18.Mar.2018, 08:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu sa 2:0 (0:0) i na taj način revanširali se Šapčanima za poraz u Kupu. Fudbaleri Partizana savladali su Radnik sa 2:0 (0:0) u meču 28. kola Superlige Srbije. Zemun, blago iznenađujuće, ubedljiv protiv Vojvodine (3:0).
Spartak – Rad 2:0 (1:0)
18.56 - Kraj meča. Crvena zvezda je savladala Mačvu sa 2:0 (0:0).
18.55 - Kraj susreta, rezultati:  Napredak - Mladost 0:0, Spartak - Rad 2:0 (1:0).
18.37 - GOOOOOOLLL!!!! Crvena zvezda vodi sa 2:0. Posle kornera Pešić glavom spušta loptu do Bena koji preciznim udarcem matira golmana Puletića. Igrao se 76. minut.

18.28GOOOOOOLLL!!!! Pogodak za Crvenu zvezdu, koja je praktično napadala od početka susreta bez intervala pauze, postigao je Luka Adžić iz slobodnog udarca u 65. minutu.

17.52 - Poluvreme, rezultati: Mačva - Crvena zvezda 0:0, Napredak - Mladost 0:0, Spartak - Rad 1:0.
17.51 - Mačva je imala najbolju šansu u nadoknadi vremena. Gavrić je prodro po levoj strani prešao je i istrčalog Borjana, ali je u situaciji jedan na jedan sa Le Talekom, pogodio odbrambenog igrača Zvezde.
17.50 - Zvezda je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu, konstantno je napadala i stvarala šanse. Crveno-beli su izveli čak osam kornera, ali nisu usppeli da savladaju Puletića. Izuzetno gruba igra domaćina koja je rezultirala sa šest žutih kartona u prvom delu igre.
17.30 - Zvezda napada i stvara šanse, međutim za sada bez realizacije. Domaćin se opredelio da svoju šansu traži u kontranapadima.
17.05 - Počeli su mečevi: Mačva - Crvena zvezda, Napredak - Mladost, Spartak - Rad
16.50 - Sastavi timova:
Mačva: Puletić, Pejović, Tošić, Jovanović, Ristivojević, Ivić, Obrovac, Adamović, Jeremić, Gavrić, Matić.
Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Babić, Le Talek, Rodić, Jovičić, Krstičić, Milijaš, Adžić, Ben, Pešić.
15.54 - Kraj mečeva, rezultati: Borac - Bačka 2:1 (0:0), Javor - Čukarički 3:3 (2:1) i Vojovodina - Zemun 0:3 (0:2).
14.54 - Kraj meča. Partizan je savladao Radnik sa 2:0.

14.52 -  Poluvreme, rezultati: Borac - Bačka 0:0, Javor - Čukarički 2:1 i Vojovodina - Zemun 0:2.
14.25 - GOOOL! Partizan vodi sa 2:0 protiv Radnika. Strelac je Miletić u 66. minutu. On je naleteo na odbijenu loptu u kaznenom prostoru i preciznim šutem savladao golmana Radnika.
14.23 - GOOOL! Partizan vodi sa 1:0. Siguran sa bele tačke bio je Jevtović. Igrao se 64. minut.
14.22 - Penal za Partiza. U kaznenom prostoru oboren je Đerlek.
14.07 - Najbolja šansa na meču za crno-bele, međutim Ožegović šutira glavom sa 7-8 metara i pogađa stativu.
14.04 - Počelo je drugo poluvreme na meču Partizan - Radnik.
14.00 - Počeli su mečevi:  Borac - Bačka, Javor - Čukarički i Vojovodina - Zemun.
13.48 - Poluvreme u Humskoj. Partizan - Radnik 0:0. U igri između dva kaznena prostora, lopta je uglavnom bila na polovini Radnika, međutim nije bilo šansi za gol. Dva šuta Pratizana ka golu protivnika i jedan Radnika ka golu Stojkovića, bilo je sve što smo videli u prvom poluvremenu.
13.20 - Inicijativa crno-belih od samog starta utakmice, ali osim nekoliko polušansi nije bilo izglednijih prilika za gol. S druge stran Radnik je vreba svoju šansu iz kontranapada.