Izvor: MozzartSport.com, 27.Nov.2020, 23:54

Zebre dobile vaspitnu (VIDEO)

Eupen nadigrao Šarlrou s 3:1

Krenula je Šarlroa veoma snažno u ovu sezonu, ali kako vreme odmiče Zebre počinju sve više da posustaju. Večeras su gostovale Eupenu i završile sa tri gola u mreži u porazu od 3:1 (1:0).

Brzo je domaćin pokazao Zebrama koliko imaju problema po bokovima, posebno po desnom. Sevnula je akcija u 18. minutu, posle sjajne dijagonale lopta je stigla do Musone, on je proigrao Prevljaka, a ovaj je na pravi način pogodio za 1:0.
Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a i u nastavku utakmice smo na meniju imali isti razvoj. Opet je odbrana Šarlroe pukla po desnoj strani, levoj napadačkoj Eupena, a Peneto je skrivio autogol i posle toga je bilo jasno ko će izaći kao pobednik.

Do kraja utakmice Ngoj je potvrdio pobedu pogotkom u 75. minutu, pa je Šarlroa kao favorit pre utakmice na kraju bio potpuno potučen. Uspeo je do utešnog gola u 85. minutu preko Kajembea, ali pitanje je koliko je to gostima stvarno donelo utehe.

Šarlora je tako nastavila užasan niz i ovo joj je treći poraz na poslednjih pet utakmica u ligi. Eupen je posle dva remija sada upisao važna tri boda i drži 13. mesto na tabeli. Zebre su na 23 boda i četvrtoj poziciji.

BELGIJA 1 - 14. KOLO