Izvor: B92, 19.Mar.2010, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zebina: "Isprovocirali me rasisti"
Defanzivac Juventusa Džonatan Zebina izvinio se što je na meču sa Fulamom navijačima pokazivao srednji prst, ali dodaje da su ga provocirale rasističke uvrede.
Juventus je u četvrtak u Londonu izgubio od Fulama sa 4:1 u revanšu osmine finala Lige Evropa i ispao iz takmičenja, a Zebina je iskjučen u poslednjem minutu.
"Grupica od tridesetak huligana je prešla više hiljada kilometara do Engleske da bi me vređali. Ovi ljudi moraju da budu zaustavljeni. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Izvinjavam se za svoj gest, znam da nisam bio dobar primer najmlađima", kazao je Zebina, a preneli italijanski mediji.
Zebina je u Juventus došao 2004. godine, a do sada je za torinski klub odigrao 90 prvenstvenih utakmica i postigao jedan gol.
Zebina: Navijači, dokle više
Izvor: Sportal.rs, 19.Mar.2010
Juventus je doživeo još jedan težak udarac ove sezone. "Bjanko-neri" su u revanšu osmine finala Liga Evrope, u četvrtak uveče, poraženi u Londonu od Fulama rezultatom 1:4 i eliminisani iz daljeg takmičenja.
Zebina se izvinio navijačima
Izvor: NaDlanu.com, 19.Mar.2010
RIM, 19. marta 2010. (Beta) - Odbrambeni fudbaler Juventusa DŽonatan Zebina izvinio se u petak što je na utakmici sa Fulamom u Ligi Evropa navijačima svog kluba pokazivao srednji prst, ali je rekao da su ga isprovocirale uvrede na rasnoj osnovi. Juventus je u četvrtak uveče u Londonu izgubio od...













