Završnica kampanje Budi košarkaš

Izvor: B92, 03.Jun.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Završnica kampanje 'Budi košarkaš'



Kampanja "Budi košarkaš", u cilju promocije predstojećeg Evropskog prvenstva , ulazi u svoju završnicu. Direktne akcije su, u prethodna dva meseca, održane u 11 gradova Srbije. U Beogradu, Subotici, Kikindi, Leskovcu, Vranju, Nišu, Zaječaru, Šapcu, Zrenjaninu, Čačku i Užicu.

Deca, podeljena u 4 starosne kategorije: do 10, do 12, do 15 i do 18 godina, takmičila su se u "Uličnom basketu". Pored nadmetanja timova u uličnom basketu, održano je takmičenje u šutiranju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trojki i igra "Budi košarkaš". Kampanja je do sada veoma uspešno realizovana. Svaki događaj je izazvao veliko interesovanje građana, posebno najmlađih, a na svakom dešavanju učestvovalo je više od 300 dece.

Pobednici po kategorijama obezbedili su plasman u veliko finale koje će 11. juna 2005. biti održano u Beogradu u okviru Sport Festa' na Adi Ciganliji , a do velikog finala košarkaški karavan proći će još dva grada. Narednog vikenda takmičenje u uličnom baksetu biće održano u Kragujevcu u subotu, 04. juna i u Kosovskoj Mitrovici u nedelju, 05. juna 2005. godine.

Dunav osiguranje' će u Kosovskoj Mitrovici deci pokloniti 100 pari patika i 100 trenerki.

Pokrovitelj kampanje " Budi košarkaš " je Uprava za sport ministarstva prosvete i sporta Republike Srbije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.