Završen šesti Sajam sporta

Izvor: B92, 27.Nov.2017, 17:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Završen šesti Sajam sporta

Šesti međunarodni Sajam sporta zatvoren je u nedelju na Beogradskom sajmu.

Tokom tri dana, posetioci Sajma su mogli da aktivno učestvuju u različitim sportsko-obrazovnim aktivnostimma zajedno sa proslavljenim sportistima.

Postavljeno je 20 terena za aktivaciju, poligon za atletiku i kros fit, trambolina, tatami za borilačke sportove, streljana i predstavljeni su mnogi sportovi.

"Srbija, zemlja sporta" je bio ovogodišnji slogan sajma.

"Mi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smo zemlja sporta i ove godine smo imali tri šampionska dana na Sajmu sporta. Trudimo se da pratimo trendove pa tako posetiocama nudimo priliku da se oprobaju u sportovima nove generacije. Najvažnije od svega je to što je sve veći broj dece koja se bave sportom i sve je više mladih ljudi koji svoje uzore vide u sportskim herojima današnjice. Zbog toga verujemo da na pravi način, gradimo zdraviju i srećniju budućnost", kaže Nemanja Svjetlićić, direktor Sajma sporta.

Sajam sporta organizuje Sportski savez Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije.

Na Sajmu je učestvovalo 150 teritorijalnih sportskih saveza, 87 nacionalnih granskih saveza, najvažnije sportske visokoškolske ustanove i predstavnici najznačajnijih sportskih institucija u zemlji. Pored svih sportskih saveza na Sajmu sporta su se predstavili i mnogobrojni izlagači sportske opreme, hrane i suplemenata.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.