Izvor: MozzartSport.com, 24.Apr.2021, 03:14

Zarastaju rane iz Superkupova: Verdaoo preokrenuo Guarani (VIDEO)

Palmeiras prvi put posle više od mesec dana slavio u domaćim takmičenjima

Više od mesec dana Palmeiras je bio bez pobede u domaćim takmičenjima, ali je noćas tome došao kraj. Nećemo pisati o kakvom spektakularnom izdanju Verdaa jer ga de fakto nije bilo, ali je postava koju je nekim nestandardnim prvotimcima prošarao Abel Fereira ipak bila dovoljno kvalitetna i pribrana da uzme meru borbenom Guaraniju, iako je prva primila gol - 1:2.

Bole šampiona Južne >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Amerike porazi od Flamenga u Superkupu Brazila, odnosno Defensa i Hustisije u Rekopa Sudamerikani. Ali kako je velikan iz Sao Paula otvorio novo izdanje Libertadoresa trijufmom protiv peruanskog Universitarija, pa večeras počeo pobedničku seriju, deluje da je vreme počelo da leči rane. Doduše ni pre par dana u kontinentalnoj smotri, niti noćas, nisu bili ubedljivi.

Već posle 14. minuta igre Andrigo je zalomio rivale na ivici kaznenog prostora pre nego što je prebacio loptu da desnu nogu, a zatim je poslao u dalji ugao. Zamirisalo je na kiks Verdaa koji juri drugoplasirani Novorizontino na tabeli grupe C. Međutim, branilac trofeja je uhvaatio protivnika nesprenog u drugom minutu sudijske nadoknade kada mu je u mislima verovatno bila petnaestominutna pauza. Gustavo Skarpa je nespretno igrao glavom, ali je na njegovu sreću Ludke preusmerio loptu u sopstveni gol.

Fudbaleri Palmeirasa su u nekoliko navrata greškama poklanjali rivalu povoljne gol šanse, ali bi se domaći nekako stregli svaki put kada im se otvarala mogućnost da savladaju Vinisijusa. Zbog toga su kažnjeni u 70. minutu kada je Ze Rafael nacrtao loptu Vilijanu na drugu stativu, a ovaj postigao 55. gol u 217. nastupu za branioca trofeja Pauliste.

Pobeda koja samo dodatno motiviše pre okršaj sa Mirasolom u nedelju, odnosno duel u Libertaoresu gde će dva dana kasnije protivnik biti Independijente del Valje.