Zambija uzela bod Kongu – neverovatan pogodak Kangve VIDEO

Izvor: B92, 18.Jan.2024, 00:37

Kongo i Zambija su remizirali sa 1:1, u prvom kolu grupe F na Kupu afričkih nacija.

U prvom meču iste grupe, Maroko je savladao Kongo sa 3:0 (1:0).

Oba pogotka, viđena su u prvom poluvremenu, Zamija je došla do vođstva, ali nije uspela da zadrži prednost i dođe do trijumfa.

Igrao se 23. minut, kada je Patson Daka, napadač Lestera proigrao vezistu Crvene zvezde Kingsa Kangvu, koji je postigao maestralan pogodak za 1:0.

Ipak, samo četiri minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kasnije, Sedrik Bakambu je asistirao Joanu Visi, koji je izjdnačio rezultat – 1:1.

Do kraja prvog poluvremena, Kongo je bio bolji, ali nije uspevao da dođe do preokreta.

Dominacija Konga se nastavila i u drugom poluvremenu, ali je Zambija uspela da se odbrani i dođe do boda.

U narednom kolu, Zambija igra protiv Tanzanije, dok Kongo izlazi na megdan Maroku.