Izvor: MozzartSport.com, 17.Jun.2020, 20:50

Zahuktale Švabe se ustremile ka Bundesligi (VIDEO)

Ipak, biće im tesno u borbi za drugo mesto protiv Hamburgera

Biće opasna borba između Štutgarta i Hamburgera, te Hajdenhajma, oko toga koji će tim uz Arminiju proći direktno u Bundesligu. Švabe su danas imale prilično lagan zadatak, dočekali su Sandhauzen i majstorskim prvim poluvremenom rešili svaku dilemu - 5:1 (4:0).

Prosto impresivno zvuči podatak da je Štutgart dao četiri gola za 31 minut, što samo pokazuje kakva je bila želja ovog tima da odradi uspešno >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << posao i dođe do bodova koji će ga držati na drugoj poziciji.

Sve je počelo u 12. minutu kada je strelac bio Gonzales, potom je Kastro digao rezultat na 2:0, zatim je maler dodatno poterao goste koji su u 28. minutu postigli autogol, da bi se cela ta polusatna priča završila golom Gonzalesa u 31. minutu za ogromnih 4:0.

U tom momentu je delovalo da se gostima baš crno piše...

I dok su mnogi pomislili da će Štutgart odigrati meč za pamćenje i dati veliki broj golova gostima, to se nije dogodilo. Domaći sastav je malo povukao ručnu, shvatio je da je odradio posao. Sandhauzen je čak do kraja dao i jedan gol preko Pena Zaunera, ali to naravno nije uticalo na konačan ishod koji je postavio Al Gadui u 94. minutu.

Važnu pobedu danas je ostvario Regenzburg koji je slavio protiv Karlsruea sa 2:1. Vekser je doveo domaćina u prednost. a potom je Karlsrueu poništen gol posle gledanja VAR-a. Kada je Stolce pogodio bilo je jasno da će Regenzburg do sva tri boda.

Sa ova tri boda Regenzburg ima 40 i izvan je zone ispadanja, dok je Karlsrue na ivici i tek ga čeka velika borba jer ima 33 boda na kontu.