Zagreb: Još 4 medalje za strelce

Izvor: B92, 06.Dec.2010, 10:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski strelci osvojili su još četiri medalje u gađanju vazdušnim pištoljem na 34. "Trofeju Mladost" koji se održava u Zagrebu.

Zorana Arunović osvojila je zlato, Dimitrije Grgić srebro, dok su bronzane medalje osvojili Jasna Šekarić i Andrija Zlatić.

Zorana Arunović je pobedila sa 486,9 (384) kruga, Dimitrije Grgić je osvojio drugo mesto sa 682 (582) kruga, dok su se bronzanim medaljama okitili Andrija Zlatić sa 681,4 (582) i Jasna Šekarić >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 482,9 (382) kruga.

U finalu je peto mesto osvojio prošlogodišnji pobednik ovog turnira, srpski olimpijac Damir Mikec, dok je u ženskom finalu šesta bila Jelena Janković, a osma evropska šampionka i prošle godine najuspešnija takmičarka „Trofeja Mladost" ovim oružjem, Bobana Veličković.

U ženskom finalu Zorana Arunović je nadoknadila zaostatak od jednog kruga iz osnovnog dela u odnosu na Hrvaticu Pervan i ubedljivo osvojila titulu.

Prvog dana Srbija je osvojila tri medalje u gađanju vazdušnom puškom - Andrea Arsović je bila druga, Nemanja Mirosavljev i Lidija Mihajlović - treći.

Rezultati, drugi dan 34. trofeja „Mladosti", vazdušni pištolj, žene:

1. Zorana Arunović (Srbija) 486,9 (384), 2. Vlatka Pervan (Hrvatska) 484,2 (385), 3. Jasna Šekarić (Srbija) 482,4 (382)... 6. Jelena Arunović 478 (377)... 8. Bobana Veličković 475,3 (381)... 27. Aleksandra Ristović (sve Srbija) 347 krugova itd.

Muškarci:

1. Pavel Kop (Slovačka) 687,2 (586), 2. Dimitrije Grgić 682 (582), 3. Andrija Zlatić (obojica Srbija) 681,4 (582)... 5. Damir Mikec 675,9 (574).... 18. Uroš Kačavenda (svi Srbija) 567 krugova itd.