Izvor: B92, 06.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zadar pobednik Goodyear lige!
Košarkaši Zadra osvojili su prvo mesto u Goodyear ligi, posle pobede nad Makabijem 91:88. Zadrani su tako osvojili prvi međunarodni trofej u klupskoj istoriji i postali drugi osvajači regionalnog takmičenja, posle Union Olimpije.
Zadar je bio autsajder pre utakmice, ali situacija nije podsećala na onu od četvrtka. Ovog puta se u hali Tivoli nalazilo oko 1000 navijača hrvatskog kluba, koji su učinili da atmosfera podseća na Jazine. U takvim okolnostima zadarski tim je prevazišao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sebe i zasluženo osvojio titulu.
Od početka utakmice Zadar je imao kontrolu nad utakmicom. Preovlađivali su periodi ravnopravne igre, koje je hrvatski klub prekidao mini-serijama. Ključ prednosti Zadra bio je u odličnom šutu, koji je tokom prvog poluvremena prelazio 60 posto za 2 poena. Kao i protiv Zvezde, u glavnoj ulozi bio je Popović.
Makabi je uspevao da uhvati priključak, čak i da povede u trećoj četvrtini, ali je u finiš Zadar uneo veliku prednost, koji su stvorili Popović i Tvrdić serijom . Na scenu tad stupa Slovenac Udrih, koji sam juri prednost Dalmatinaca, a u poslednji napad Makabi ulazi sa loptom i minusom od 3 poena. Međutim, loša organizacija napada uslovila je da ni iz dva pokušaja lopta ne pogodi koš.Popović je bio najefikasniji na utakmici sa 27 poena, dok je Gori postigao 26 za Makabi.
Evo i učinka najboljih u oba tima:
Zadar: Tvrdić 21, Perinčić 9, Šamanić 14, Špralja 6
Makabi: Vujčić 14, Šelef 15, Šafar 11, Udrih 16
Posle meča, trener Makabija Dejvid Blat rekao je: "Košarka je nepredvidiva igra. Ja sam i pre polufinala rekao da je Zvezda favorit protiv Zadra, pa su Zadrani iznenadili. Danas se isto dogodilo i nama. Oni su nepredvidiv klub, ali su zasluženo osvojili trofej".
Danijel Jusup, trener Zadra, nije mogao da sakrije radost: "Hvala mojim momcima što su slušali moje savete. Veliki rad se isplatio - osvojili smo već drugi trofej u sezoni. Presrećan sam, šta drugo da kažem".
Tokom utakmice nije bilo incidenata, što je posledica mnogo boljeg obezbeđenja nego u četvrtak. Bilo je nekoliko provokativnih parola, ovoga puta antisemitskih.





