Izvor: RTS, 03.Maj.2012, 15:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za sada, nerešeno, 1:1
U drugom kolu kvalifikacionog turnira Srbija je, nakon izgubljenog prvog seta u meču protiv Rusije, izjednačila na 1:1. Direktan prenos je na našem prvom programu.
Prvi set bio je veoma izjednačen. Iako su oba tehnička tajm auta pripala protivnicama, naše odbojkašice su dobro igrale, povele su u pravom trenutku 22:21 i imale mogućnost da osvoje prvi set, ali nisu iskoristile nekoliko set lopti.
Na drugoj strani, reprezentativke Rusije iskoristile su prvu set >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << loptu i prvi set okončale rezultatom 29:27.
Odlično su naše devojke odigrale drugi set. Ruskinje jesu bile bolje u ranoj fazi meča i njima je pripao prvi tehnički tajm aut, ali su u nastavku srpkinje podigle nivo igre. To je dovelo do našeg vođstva kod drugog tehničkog ajm auta i od tada, osim male pauze, reprezentativke Srbije sve vreme bile su u vođstvu i iskoristile su prvu meč loptu za izjednačenje u setovima od 1:1.
Dve najbolje selekcije izboriće plasman u polufinale, a samo pobednik turnira obezbediće plasman na Olimpijske igre u Londonu
Srbija - Rusija 1:1 (27:29, 25:22)





