Za mamu je bio mali Tito

Izvor: Glas javnosti, 08.Okt.2009, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za mamu je bio mali Tito

Klotilda, majka fudbalera Čelsija Didijea Drogbe, otkrila je da je svog sina kad je bio mali zvala Tito, po nekadašnjem jugoslovenskom predsedniku. Ona je istakla da je do današnjih dana ostala veliki obožavatelj lika i dela Josipa Broza i da je želela i da Didije bude takav kad poraste.

- Kad sam bila trudna, Jugoslavijom je vladao taj general, maršal Tito, kojeg sam izuzetno cenila. Imao je borbenog duha, takođe bio je dosledan svojim principima, zbog toga sam mom sinu tepala >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da je on mali Tito. Želela sam i da Didije jednog dana postane kao i on, da vlada Obalom Slonovače - kazala je Klotilda.

NJegova majka je priznala da je napravila fatalnu grešku, jer je Drogbu kad je napunio 11 godina poslala u Francusku zbog nemaštine u svojoj zemlji.

- Kad je napunio 11 godina, svog sina sam zbog nemaštine poslala ujaku u Francusku. Nismo se videli dve godine, a kada sam došla, imala sam šta da vidim. Pao je razred, jer je stalno jurio za loptom. Zabranila sam mu da se bavi ovim sportom godinu dana. Srećom, popravio je ocene u školi i vratio se poslu, u kojem je i danas toliko dobar - završila je majka Didijea Drogbe.

Fudbaler Čelsija rekao je da ne želi da kopira životni put jugoslovenskog generala, jer kao sportista ima pravo da kaže ono što misli.

- Ne, definitivno ne želim biti predsednik Obale Slonovače. Savršeno sam zadovoljan ovakvom ulogom, jer moj glas se čuje, a kao sportista imam pravo reći šta zaista mislim. Političarima to često nije dozvoljeno - poručio je Drogba.  

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.