Za Zvezdu pobeda imperativ

Izvor: RTS, 23.Feb.2009, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za Zvezdu pobeda imperativ

U utakmicu četvrtog kola druge faze takmičenja u Evrokupu protiv Hemofarma košarkaši Crvene zvezde ulaze svesni činjenice da ih samo pobeda ostavlja u trci za plasman na završni turnir, što bi moglo da bude veliko opterećenje za njene igrače.

Hemofarm je u ovoj sezoni dva puta ubedljivo savladao "crveno-bele" u Vršcu, a sticajem okolnosti u narednih pet dana ta dva kluba će se dva puta sastati u Beogradu - u utorak u okviru Evropka i u subotu u NLB ligi.

"Polako >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se oporavljamo od napornog ritma koji smo imali u završnici kupa. Odigrali smo tri utakmice za tri dana, a i pored toga što smo bili bez Robertsa i Marinovića teško nam je pao neuspeh u finalu. Ipak, o tome više ne razmišljamo, jer nas sutra čeka možda i najbitnija utakmica u sezoni", rekao je prvotimac Zvezde Mirko Kovač.

Prema njegovim rečima, moraju se dobro izanalizirati greške iz prethodne dve utakice protiv Hemofarma, kako se one ne bi sutra ponavljale.

"Niko nije nesavladiv pred našim navijačima. Očekujem punu dvoranu jer mi naše ambicije ne menjamo. Daćemo maksimum da stignemo do završnog turnira", kaže Kovač.

Kapiten "crveno-belih" Tadija Dragićević se posle dugotrajne povrede polako vraća u formu i od njega stručni štab i navijači mogo očekuju.

"Utakmica sa Hemofarmom biće nam četvrta za šest dana, ali to nije nikakav alibi. Znamo da su Vrščani odlično pokriveni na svim pozicijama i očekujem veliku borbu. Verujem da uz navijače možemo do trijumfa, a motivacija nam je na visokom nivou", rekao je Dragićević.

Utakmica Crvena zvezda - Hemofarm igra se u "Pioniru" u utorak od 19,30 sati.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Za Zvezdu pobeda imperativ

Izvor: 24sata, 23.Feb.2009

Hemofarm je u ovoj sezoni dva puta ubedljivo savladao "crveno-bele" u Vršcu, a sticajem okolnosti u narednih pet dana ta dva kluba će se dva puta sastati u Beogradu - sutra u okviru Evropku i u subotu u NLB ligi.

Nastavak na 24sata...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.