ZVEZDA PORAŽENA OD CEDEVITE OLIMPIJE: OVO je presudilo!

Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Feb.2020, 18:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Juniori beogradskog kluba.

Juniori Crvene zvezde zauzeli su šesto mesto na kvalifikacionom turniru ANGT "Marko Ivković" u Beogradu. Crveno-beli su u utakmici za peto mesto poraženi od ekipe Cedevite Olimpije rezultatom 66:59 (23:8, 20:11, 7:23, 17:16).

Očigledno pod utiskom propuštene prilike i izgubljene utakmice u borbi za finale (Pariz – Partizan) crveno-beli su izuzetno slabo ušli u utakmicu, izgubili prvu četvrtinu 23:8,a na poluvremenu je bilo 43:19 za >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << goste iz Ljubljane. U trećoj četvrtini crveno-beli su uspeli da značajno smanje prednost gostiju, pogađali su Branković, Ostojić, Dobrašinović i Mihailović, pa se na poslednji odmor otišlo sa aktivnim rezultatom 42:50.

We're just about ready for Day 3 at the #AdidasNGT Belgrade ... here the link to the live stream #ANGT @PartizanBC @kkcrvenazvezda @KKMegaBemax @ffbasketball @KKCedOL @MaccabitlvBC @assecoarka @paobcgrhttps://t.co/PJhPlXlBMl

— David Hein (@heinnews) February 23, 2020

Ipak, u poslednjoj deonici Zvezdinim juniorima je ponestalo snage, gosti su održavali prednost od 8-10 poena tokom poslednje deonice, a poslednji koš na turniru za Crvenu zvezdu ubacio je Bošnjak i to trojku za konačnih 59:66.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Mihailović sa 15 i Dobrašinović sa 13 poena.