ŽREB ZA MASTERS U MAJAMIJU: Preko TRNJA do ELITE (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Mar.2017, 12:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ŽREB ZA MASTERS U MAJAMIJU: Preko TRNJA do ELITE (FOTO)

Poznato ko se s kim sastaje.

Žrebom su određeni parovi kvalifikacija za Masters u Majamiju. Titulu na Floridi brani Novak Đoković, ali je srpski teniser otkazao učešće u Americi i automatski predao pehar.

Najbolji junior planete Miomir Kecmanović nije bio miljenik sreće. Mladi igrač će se u prvom kolu kvalifikacija sastati protiv Henrija Lakoksena. Švajcarac je protekle nedelje napredovao, zahvaljujući sjajnim rezultatima u Indijan Velsu, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i stigao do 117. mesta na ATP-u.

Tome su kumovala i četiri meča koliko je odigrao, pa je preko dva duela u baražu, u prvoj rundi napravio iznenađenje savladavši Hrvata Bornu Čorića.

Kasnije u 2. kolu ispao je od domaćeg takmičara Džeka Soka, koji se domogao polufinala, gde je eliminisan od osvajača Rodžera Federera.

Kecmanović je dobio specijalnu pozivnicu za učešće u Majamiju i pojaviće se kao 651. reket planete.

Ništa slabijeg protivnika, dobio je i Dušan Lajović. Njemu će na megdan Grega Zemlja iz Slovenije, 145. teniser na svetu. Duci je, podsetimo, sjajnim partijama u Indijan Velsu napravio džinovski skok na tabeli i sada je 60 mesta bolje plasiran od Slovenca.

Kod žena, Aleksandra Krunić (125. na listi) izvukla je Moniku Tig, Rumunka zauzima 85. poziciju na WTA Turu.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.