Izvor: HotSport.rs, 09.Mar.2015, 14:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

WTCC: Borkoviću četiri boda u Argentini

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković otvorio je veoma dobro svoju drugu sezonu u Svetskom šampionatu turing automobila (WTC C) osvojivši 11. mesto na trci za veliku nagradu Argentine.
Uprkos zabrani lekara i insistiranju organizatora da vozi na sopstvenu odgovornost, Borković je u nadmetanju za “Yokohama Independents Trophy” prvu trku završio kao petoplasirani i osvojio prva četiri boda.
Nakon 13. vremena u kvalifikacijama, usled problema sa setupom, ali i zasad nerešivih >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << poteškoća sa sedištem, srpski automobilista uspeo je da izveze čitavu trku i popravi plasman za dve pozicije.
Druga trka obećavala je i prve bodove u generalnom plasmanu, budući da je Borković uprkos velikim bolovima uspeo da uđe u Top 10 koje donosi bodovni saldo, prenosi pres služba srpskog automobiliste.
Do prvog incidenta na stazi i izletanja Toma Koronela, Borković se dočepao osme pozicije. Kada se sigurnosni auto povukao, srpski as je odolevao pratiocima, ali je u sledećem krugu Čilton uspeo da ga prestigne.
Isto je pokušao i Ridel, a kada je Borković odbio napad, Šveđanin ga je udario otpozadi i izbacio iz trke, budući da je Honda pretrpela dosta oštećenja.
Bez obzira na velike probleme i peh u drugoj trci, Borković može da bude zadovoljan i s nestrpljenjem očekuje nastavak sezone.
Sledeća runda WTC C biće vožena 19. aprila na stazi Mulaj el Hasan za Veliku nagradu Maroka.
hotsport.rs

Nastavak na HotSport.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta HotSport.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta HotSport.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.