Izvor: B92, 21.Okt.2010, 10:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
WSL: 'Večiti' derbi otvara sezonu
U četvrtak uveče počinje nova sezona Viner Štediše lige za odbojkaše.
Sezonu će otvoriti 'večiti' derbi između Partizana i Crvene zvezde koji se igra od 18 časova u "Šumicama".
Pored derbija, na programu je još četiri susreta: NIS Vojvodina - Železničar, Smederevo - Radnički Credy banka, Spartak Ljig - Mladi radnik i Jedinstvo - Ribnica.
Posle dužeg vremena, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oba ’večita’ rivala se nalaze među kandidatima za titulu. Korektor Partizana Aleksandar Atanasijević najavio je veliku borbu.
„Lepa je stvar što sezona počinje baš derbijem. Obe ekipe su željne utakmica i daće maksimum, ali je teško sada proceniti ko je u kakvoj formi. Zvezda ima relativno mladu ekipu, dosta izmenjenu. Nama su opet otišla dvojica najiskusnijih, Mitrović i Đorđević. Ipak, imamo tim koji može da se suprotstavi Zvezdi, koja u svojim redovima ima dvojicu seniorskih i sedam juniorskih reprezentativaca i trenera seniorske reprezentacije, Željka Bulatovića”, rekao je Atanasijević.
Crvena zvezda je ostala bez dvojice reprezentativaca, Milana Rašića i Tomislava Dokića, ali je dovela čak trojicu juniorskih reprezentativaca,Milana Perića, Dušana Petkovića i Ivana Petrovića.
U novog kapitena promovisan je Miloš Terzić.
"Neki su Partizan proglasili za favorita. Neka bude tako, a mi ćemo se truditi da im otkinemo neki bod na premijeri. Ipak, mislim da su šanse za pobedu podjednake u ovom trenutku”, rekao je Terzić.
Parovi prvog kola:
Partizan - Crvena zvezda
NIS Vojvodina – Železničar
Smederevo – Radnički Credy banka
Spartak Ljig - Mladi radnik
Jedinstvo – Ribnica.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan















