Vuković: Teško protiv mnogo lošijih

Izvor: B92, 15.Jan.2013, 22:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vuković: Teško protiv mnogo lošijih

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Veselin Vuković izjavio je u Saragosi da nije lako igrati protiv protivnika koji je mnogo lošiji.

i čestitao svojim Selektor je čestitao igračima na zalaganju i požrtvovanosti u meču sa Saudijskom Arabijom.

"Ovakve utakmice prave ekipe baš ne vole da igraju. Mislim da su momci u drugom poluvremenu shvatili da ovakvi mečevi mogu da posluže kao priprema za ono što nas očekuje. Oni su korektno odradili posao. Možda su nas sudije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << malo izbacile iz ritma", rekao je Vuković.

Srbija je savladala Saudijsku Arabiju sa 30:20 (12:10), u trećem kolu takmičenja u Grupi C na Svetskom prvenstvu u Španiji.

Prema njegovim rečima, rukometaši Srbije su u prvom poluvremenu promašili previše dobrih šansi.

"Važno je da smo dobro odigrali odbranu. Čak je bilo i korektnih napada iako smo puno rotirali i svi su igrali", rekao je Vuković.

Na konferenciji za novinare on je čestitao Saudijskoj Arabiji na fer utakmici i ocenio da nije lako igrati protiv protivnika od koga se zna "da ste mnogo bolji".

Rukometaš Srbije Petar Nenadić smatra da je njegov tim bio mnogo bolji u drugom poluvrmenu, kada je za prvih 10 minuta napravio značajnu razliku.

"Srećni smo što smo pobedili i što igramo sve bolje i bolje", rekao je Nenadić.

"Bilo je pitanje sa koliko ćemo golova razlike da dobijemo meč sa Saudijskom Arabijom. Mislim da smo odradili jako dobro drugo poluvreme. Ostvarili smo zacrtani cilj i sada posle dana odmora treba da se što bolje spremimo za Poljsku i Sloveniju", rekao je Vujin.

Golman Darko Stanić ocenio je da je njegova ekipa u utakmici sa Saudijskom Arabijom odradila "ono što su oni i javnost" očekivala.

"Do sada smo relativno lagano dobili sve tri utakmice. Napravili smo dobru osnovu za Poljsku i Slveniju, koje su nam najvažnije utakmice u grupi. Možemo da budemo zadovoljni i da sa još više samopouzdanja dočekamo naredne protivnike", rekao je Stanić, koga je na ovom meču menjao Gajić, dok se prvi čuvar mreže odmarao za mečeve koji slede.

On je istakao da Srbija, Poljska i Slovenija konkurišu za prvo i drugo mesto u grupi i da će zbog toga biti neizvesne utakmice do samog kraja takmičenja u Saragosi.

Reprezentativac Srbije Ivan Nikčević rekao je da se znalo da će utakmica biti teška.

"Uvek moraš da budeš maksimalno koncentrisan i spreman na sve i svašta. Možda nismo otvorili utakmicu kako smo hteli, ali je na kraju ispalo sve kako treba. Mislim da smo pokazali da možemo da igramo sa svima. Možemo da budemo zadovoljni", rekao je Nikčević.

Prema njegovim rečima, selekcija Poljske je jedna od najjačih na svetu.

"Bili su na svim velikim takmičenjima poslednjih godina. Imaju izvanrednu reprezentaciju", rekao je Nikčević koji igra za poljsku

Vislu i dodao da će on na toj utakmici dati sve od sebe, jer ne pravi razliku protiv koje reprezentacije igra - svi su mu isti.

Selektor Saudijske Arabije Nenad Kljajić čestitao je Srbiji na pobedi i ocenio da je Srbija u drugom poluvremenu pokazala koliko je bolja i dodao da njegov tim može da traži šansu protiv ekipa kao što je Južna Koreja, a ne protiv Srbije, Poljske ili Slovenije.

Srbija će naredni meč igrti 17. januara u 20.15 sa Poljskom.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Vuković: Nije lako igrati sa lošim protivnicima

Izvor: NaDlanu.com, 16.Jan.2013, 11:09

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Veselin Vuković izjavio je u Saragosi da nije lako igrati protiv protivnika koji je mnogo lošiji i čestitao svojim igračima na zalaganju u meču sa Saudijskom Arabijom... Srbija je savladala Saudijsku Arabiju sa 30:20 (12:10), u trećem kolu takmičenja u...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.