Vukić i Šćepović pokorili Marakanu

Izvor: B92, 26.Nov.2011, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vukić i Šćepović pokorili Marakanu

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 2:0 (0:0) na Marakani, u 141. 'večitom' derbiju u okviru 13. kola Jelen Superlige Srbije.

Iako je Zvezda bila konkretnija 70 minuta, a Evandro čak uspeo da promaši penal, Zvonimir Vukić i Marko Šćepović su sa dva gola nastavili dominaciju 'crno-belih' u derbijima.

Partizan je poveo u 71. minutu kada je Šćepović sjajno proigrao Vukića, a vezista posle dva driblinga sa 12 metara plasirao loptu u mrežu. Sedam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kasnije Šćepović je iskoristio sjajan pas Tomića.

Partizan je dobio Zvezdu šesti uzastopni put, četvrti na "Marakani", i sada ima sedam bodova više od večitog rivala na tabeli JSL. "Crno-beli" imaju 36, a "crveno-beli" 29.

Uvod u derbi napravljen je na južnoj tribini "Marakane" gde je "žandarmerija" morala da razdvaja suprotstavljene navijačke grupe Partizana. Sa druge strane, sa severa je usledila salva zvižduka i topovskih udara u trenutku kada je Vladimir Stojković izlazio na teren da se zagreje.

"Delije" su na severu napravili bakljadu zbog koje je kasnio početak meča, da bi dimnu zavesu ubrzo podigli i "Grobari" sa juga. Bačene baklje izazvale su požar na atletskoj stazi.

Treneri dva tima Robert Prosinečki i Aleksandar Stanojević nisu mnogo kalkulisali sa sastavima, izveli su očekivane postave, iako se Stanojević na levom beku umesto Vladimira Volkova odlučio za Aleksandra Lazevskog.

Slaba igra dva najbolja srpska tima, svega nekoliko pravih akcija i šansi, ali mnogo uzbuđenja. Meč su obeležili promašen penal Evandra i sjajna završnica Šćepovića koji je bio igrač meča posle asistencije i gola.

Prvu priliku imala je Crvena zvezda, posle kornera Mikić je bio na pet metara, ali Stojković nije morao da interveniše jer je lopta završila preko gola.

Zvezda je imala blagu terensku inicijativu u prvih 10ak minuta, ali su defanzivci 'crno-belih' uspešno zaustavljali sve pasove ka napadačima domaćeg tima. Igrači Roberta Prosinečkog uglavnom pokušavaju da sa desnog krila pronađu Kaluđerovića u kaznenom prostoru.

Partizan sa druge strane, ne uspeva da organizuje napad, pa lopta veoma brzo završava u nogama "crveno-belih". Tek od 13. minuta Partizan se oslobodio početnog pritiska domaćih, Marković je pokušao po levoj strani da sam pronađe put do gola ali je lako zaustavljen.

U 15. minutu Vukić je poslao odličnu loptu Šćepoviću u prazan prostor ispred Bajkovića, a iako napadač "crno-belih" nije bio u nedozvoljenoj poziciji, pomoćni sudija je signalizirao ofsajd.

Zvezda i dalje kontroliše igru i kruži oko kaznenog prostora Partizana. Ipak, posle centaršuteva sa desne strane, štoperi šampiona uspešno izbacuju lopte van kaznenog prostora. Posle jedne takve intervencije Partizana je organizovao u polukontru koja je prerasla u dug napad po levoj strani, ali "crno-beli" nisu uspeli da loptu ubace u kazneni prostor i proigraju nekog od napadača.

Sjajnu šansu u 30. minutu propustio je Babović. Vukić ga je sjajno proigrao na levoj strani, a dok se vezni igrač Partizana nameštao na šut sa oko 12 metara, stigao je da ga izblokira Petković. Babović je potom šutirao iz okreta, ali dovoljno slabo da Bajković lako uhvati loptu.

Pet minuta pre kraja Vukić je sa leđa sapleo Lazovića i dobio žuti karton, a Zvezda slobodan udarac sa 30 metara. Lopta je posle šuta Lazovića lopta je u kaznenom prostoru pogodila u ruku Nemanju Rnića. Igrači Partizana su protestovali, ali je sudija Grujić doneo ispravnu odluku.

Brazilac sa srpskim pasošem Evandro je preuzeo odgovornost, prevario Stojkovića, ali je pogodio desnu stativu, pa je lopta završila u gol-autu. U nadoknadi vremena Zvezda je imala još jednu sjajnu priliku, ali je Stojković sjajnu intervenisao posle centaršuta na Kaluđerovića.

Nakon što je sudija Grujić označio kraj prvog poluvremena, stručni štabovi dva tima ušli su u žestok verbalni konflikt. Fudbaleri Partizana nisu na

poluvremenu izašli sa terena, pošto su ih domaći navijači blizu ulaza gađali raznim predmetima i pirotehničkim sredstvima.Trener Partizana Aleksandar Stanojević vratio je fudbalere na klupu i ni su za sada ostali na terenu.
Napeta atmosfera pred drugo poluvreme.

Ništa nismo videli u drugom poluvremenu od 6. minuta kada je Lazar Marković sjajno proigrao Šćepovića u kazneni prostor, ali je napadač Partizana pogrešio, primio je loptu na svega nekoliko metara od gola Bajkovića, što je olakšalo posao Petkoviću za ga zaustavi.

Pet minuta kasnije Zvezda je imala šansu meča. Posle centaršuta sa desne strane, Kaluđerović je glavom spustio loptu Borhi, Kolumbijac je šutirao sa 6 metara, ali mu je Ivanov 'uleteo' u šut te je lopta završila pored gola.

U 60. minutu Vukić je iz slobodnog udarca slabo šutirao, pa je Bajković lako uhvatio loptu, dok sa druge strane igrači Zvezde i pored inicijative nisu uspeli da ugroze Stojkovića.

U narednih desetak minuta igrači Partizana su preuzeli inicijativu, a šansu je imao Šćepović koji odlično otvorio i snažno šutirao sa 12 metara iskosa sa desne strane, ali pored gola. Nekoliko minuta kasnije Aleksandar Stanojević je napravio prvu izmenu, umesto umornog Lazara Markovića uveo je Lamina Dijaru. U 71. minutu Partizan je poveo 1:0.

Šćepović je dobio loptu na ivici kaznenog iskosa sa desne strane. Od njega se odbio Adi, napadač je u sredini video Vukića i lepo ga proigrao, sjajni vezista je predliblao dva rivala, a onda sa oko 12 metara između dva igrača Zvezde loptu po zemlji plasirao uz desnu stativu za erupciju na "jugu". Vukić je postigao šesti gol u šampionatu, na osam odigranih mečeva.

Igrači Zvezde bili su u šoku, Prosinečki umesto Kaluđerovića odmah uveo Mezengu, Stojković nije ozbiljno ugoržen, da bi 12 minuta pre kraja sjajni Šćepović rešio meč. Tomić je iz sredine poslao sjajan pas ka napadaču koji je bio brži od Mijailovića, Bajković je istrčao, a Šćepović vrhom kopačke loptu sa 16 metara poslao ispod golmana Zvezde u mrežu za 0:2.

141. derbi: C. Zvezda – Partizan 0:2 (0:0)

Vukić 71, Šćepović 78

Sudija: Danilo Grujić (Niš); gledalaca: 35.000

Crvena zvezda: Bajković – Mikić, Mijailović, Adi, Petković – Dimitrijević (Vilotić 73'), Kadu (Vešović 73'), Evandro - Lazović, Borha - Kaluđerović (Borha 71')

Partizan: Stojković – Miljković, Rnić, Ivanov, Lazevski – Kamara, Tomić, Vukić (Smiljanić 75'), Babović – Marković (Dijara 70'), Šćepović (Jovančić 82')
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan,   Partizan

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

UŽIVO: Crvena zvezda - Partizan

Izvor: Mondo, 26.Nov.2011

141. "večiti derbi" Crvene zvezde i Partizana pratite uživo u tekstualnom prenosu na MONDO portalu.

Nastavak na Mondo...

Neredi pred "večiti derbi"

Izvor: RTS, 26.Nov.2011

Crvena zvezda i Partizan odigraće na Marakani "večiti derbi", 141. put u istoriji. Pre početka meča, navijači sa južne tribine gađali stolicama i bakljama grupu navijača na istočnoj tribini. "Večiti derbi" na programu je od 18 časova, a kretanje rezultata pratite na našem Internet portalu...Očekuje...

Nastavak na RTS...

Partizanu derbi protiv Zvezde i sedam bodova prednosti

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Nov.2011

BEOGRAD -..Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti ekipu Crvene zvezde sa 2:0 (0:0), u derbi utakmici 13. kola prvenstva Srbije...Ovom pobedom aktuelni šampion je napravio najverovatnije odlučujući korak ka odbrani titule, pošto sada na čelu tabele ima teško dostižnu prednost od čak sedam...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Partizan pobedio 2:0 u derbiju

Izvor: Beta, 26.Nov.2011

BEOGRAD, 26. novembra 2011. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u subotu u gostima Crvenu zvezdu sa 2:0 u 13. kolu Super lige Srbije, čime su stekli sedam bodova prednosti na vrhu tabele...Golove su postigli Zvonimir Vukić u 71. i Marko Šćepović u 78. minutu...Zvezda je prva imala priliku...

Nastavak na Beta...

Vukić i Šćepović pokorili Makaranu: Zvezda

Izvor: Nezavisne Novine, 26.Nov.2011

Fudbaleri Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu 2:0 (0:0) na Marakani, u 141. 'vječitom' derbiju u okviru 13. kola Jelen Superlige Srbije.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Partizan pobedio Zvezdu, derbi u senci incidenata

Izvor: Radio 021, 26.Nov.2011

Fudbaleri Partizana pobedili su na Marakani Crvenu zvezdu 2:0 u derbi meču 13. kola Superlige.

Nastavak na Radio 021...

VUKIĆ MATIRAO BAJKOVIĆA, A POTOM I ŠĆEPOVIĆ 2:0 ZA PARTIZAN

Izvor: Kurir, 26.Nov.2011

BEOGRAD - Uz pesmu s juga 141. "večiti derbi" završen je pobedom fudbalera Partizana, koji su na našem najvećem stadionu" Marakani" savladali Crvenu zvezdu s 2:0 (0:0). Promašen penal i tri četiri izgledne prilike "osvetile" su se "crveno-belim" fudbalerima, pa su sredinom drugog poluvremena u...

Nastavak na Kurir...

Partizan slavio na Marakani

Izvor: BanjalukaLive.com, 26.Nov.2011

Fudbaleri Partizana savladali su na Marakani vječitog rivala, ekipu Crvene zvezde, u okviru 13. kola Jelen Superlige Srbije. Crno-bijeli slavili su rezultatom 2:0. Početak meča kasnio je deset minuta usljed velike upotrebe pirotehnike na sjevernoj tribini. Prvu priliku na meču imali su crveno-bijeli,...

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Šćepović: Golom tražim oprost greha od navijača (VIDEO)

Izvor: Sportal.rs, 27.Nov.2011, 00:04

Marko Šćepović je sanjao gol u "večitom derbiju", a san mu se ispunio kada je večeras stavio tačku na trijumf crno-belih golom u 79.

Nastavak na Sportal.rs...

Zvonce kao spas

Izvor: Utakmica.rs, 27.Nov.2011

  Strelci u večitom derbiju su pomogli da Partizan učini veliki korak i odvoji se na velikih sedam bodova prednosti u odnosu na pratioce. Podnaslov izveštaja o derbiju mogao bi se nazvati dokazivanje osporavanih. Ovo je priča o starijem od njih. Zvonimir Vukić - karijeru..

Nastavak na Utakmica.rs...

141.derbi pripao crno-belima

Izvor: RTV Pink, 27.Nov.2011

Partizan pobedom na Marakani otišao na . . . Fudbaleri Partizana pobedili su u 141. večitom derbiju Crvenu zvezdu sa 2:0 (0:0) i stekli velikih, gotovo nedostižnihih sedam bodova prednosti. Utakmica je odigrana na stadionu Crvene zvezde pred 45.355 gledalaca, a sudio je Danilo Grujić iz Niša.

Nastavak na RTV Pink...

Partizan pobedio Zvezdu 2:0!

Izvor: Dzungla.org, 27.Nov.2011

Strelci Vukić u 72. i Šćepović u 78. minutu. Evandro promašio penal u 43. minutu. Partizan ima sedam bodova više od večitog rivala. Incidenti na tribinama pre meča. . Još jedan svetkovina srpskog fudbala završena je pobedom Partizana 2:0 (0:0. U 141. večitom derbiju strelci za crno-bele bili...

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.