Vujčić 1, Drobnjak 9. na MVP listi

Izvor: B92, 26.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujčić 1, Drobnjak 9. na MVP listi



Igrač Makabija Nikola Vujčić vodi na listi najkorisnijih košarkaša Evrolige, posle devet odigranih kola. Prosečan indeks uspešnosti mu je 21,44, što je za bod više od drugoplasiranog Amerikanca Aleksa Ekera. Treći je Majkl Baptist iz Panatinaikosa.

Vodeći strelac takmičenja je Huan Karlos Navaro iz Barselone, sa 19,11 poena po utakmici, Džejms Tomas iz Klimamija je prvi skakač i jedini s dvocifrenim prosekom (10,22 skokova po utakmici), a vodeći asistent >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Nikolaos Zizis iz Benetona, sa 5,44 asisencije po utakmici.

Najbolji "kradljivac" je najmlađi igrač u takmičenju. Špansko "čudo od deteta" Riki Rubio (16 godina) na 7 odigranih utakmica ima 30 osvojenih lopti (4,29 po utakmici).

Najbolje plasirani srpski igrač je Predrag Drobnjak na 9. mestu, sa indeksom uspešnosti 18,78. On je prosečno postizao 16,6 poena, uz 7,6 skokova i 1,6 asistenciju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.